Pulled pork. 3 sposoby podania (odc. 5)

z Brak komentarzy

Pulled pork. 3 sposoby podania (odc. 5)

Dzisiaj 3 kolejne przepisy z Pulled pork, czyli kolejny, piąty już odcinek z serii jak smacznie wykorzystać i podać szarpaną wieprzowinę.
Dalsze odcinki będą pewnie jeszcze przybywać, ale już nieco rzadziej, w miarę jak będę robiła to mięso w jakiś niezaprezentowany tu jeszcze sposób. Na pewno pokażę jeszcze sposób na wekowanie, bo jest świetny i prosty. Zatem serii nie zamykam, tylko nieco ją spowalniam:)

Po przepis na pulled pork zapraszam do pierwszego odcinka: https://skutecznie.tv/2017/06/pulled-pork-szarpana-wieprzowina/
A gdy już mamy gotowe mięso, można je podać na wiele sposobów. Przyznam, że celowo gotuję zawsze więcej, bo raz, że świetnie się wekuje, a dwa w ciągu kilku dni mam zapewniony obiad czy kolację, bo mogę je z powodzeniem wykorzystać i na ciepło, i na zimno. Mam nadzieję, że dzisiejsze proste sposoby przypadną Wam do gustu.

Dotychczas w serii:
– Pulled pork. Szarpana wieprzowina: https://skutecznie.tv/2017/06/pulled-pork-szarpana-wieprzowina/
– Pulled pork burger. Burgery i kanapki na ciepło. Sos BBQ (odc.2): https://skutecznie.tv/2017/06/pulled-pork-burgery-i-kanapki-sos-bbq/
– Pulled pork. Kapuśniak na wywarze (odc.3): https://skutecznie.tv/2017/06/pulled-pork-kapusniak-wywarze-odc-3/
– Pulled pork. 3 sposoby podania (odc.4): https://skutecznie.tv/2017/08/pulled-pork-3-sposoby-podania-odc-4/

Składniki oraz szczegółowy przepis podaję poniżej. Wypróbuj i podziel się Twoją opinią! A oto krótki filmik jak smacznie wykorzystać szarpaną wieprzowinę (lub inne mięso, które zostało z obiadu), czyli sposoby na pulled pork (odc. 5):) Zapraszam do obejrzenia!

W odcinku:
– Pulled pork. Kasza jaglana i brokuły 00:20
– Pulled pork. Faszerowane warzywa 02:58
– Pulled pork. Wrap i kiszona kapusta 04:53

Pulled pork. 3 sposoby podania (odc. 5)

Informacja:
Jak zawsze, to bardziej „sposoby na” niż konkretne przepisy, więc choć staram się je poniżej rozpisać, to ilości określę dość swobodnie lub po prostu nie będę podawać, bo jak zawsze w tego typu inspiracjach wystarczy obejrzeć video przepis i wszystko będzie jasne;)

Mięso przechowuję pod przykryciem w lodówce (np. pojemnik z pokrywką) i takie właśnie biorę jako składnik do poniższych przepisów –tj. na zimno, a jeśli trzeba podgrzewam już w przygotowanych daniach.

Pulled pork, kasza jaglana i brokuły

Pulled pork. 3 sposoby podania (odc. 5)

To chyba najbardziej oczywisty sposób podania –po podgrzaniu jako mięso do dania głównego. W prezentowanej wersji będzie to sposób na resztki, bo prócz mięsa, miałam w lodówce już ugotowaną kaszę, więc zaplanowałam podanie jej z brokułami z patelni. Pyszne, a przy tym bardzo proste i szybkie do przygotowania danie.

Brokuły (w prezentowanej wersji brałam mrożone) podgrzewam na patelni z niewielką ilością wody na dnie, pod przykryciem tak, żeby raczej parowały się niż gotowały. Po 2-3 minutach dokładam do nich ugotowaną kaszę oraz mięso, dolewam trochę sosu z pulled pork (po wyjęciu mięsa z lodówki to ta galaretka lub sos ze słoja, bo ja -jak pokazywałam we wcześniejszych odcinkach- zlewam wywar do słoja i przechowuję w lodówce). Przykrywam i trzymam pod przykryciem na średnim ogniu, aż wszystko się podgrzeje.

Dzięki małej ilości płynu (woda + sos z mięsa) danie właściwie trochę się dusi, ale bardziej paruje, więc zarówno mięso, jak i kasza są pełne smaku, wilgotne i dobrze podgrzane, a brokuły są ugotowane, ale nie rozgotowane. Podgrzewanie trwa łącznie maks. 10 minut i można podawać.

Smakuje, i to bardzo;)

Pulled pork. Faszerowane warzywa

Pulled pork. 3 sposoby podania (odc. 5)

Kolejny sposób to patent z warzywami, czyli bez węglowodanów. W prezentowanej wersji sięgnęłam po kalarepę i paprykę.
Sprawdzą się każde warzywa, które można lub które lubicie faszerować np. cukinia, bakłażan, pomidor, cebula, itp.

Paprykę kroję na pół i usuwam pestki, będę potrzebowała połówki (czyli paprykę faszeruję klasycznie), a kalarepę obieram i kroję w plastry (do obłożenia).

Paprykę wykładam liśćmi szpinaku, a kalarepę smaruję np. musztardą francuską lub czerwonym pesto, itp.

I dokładam mięso –naciskam widelcem i rozwarstwiam, po czym wkładam do papryki oraz na plastry kalarepy. Dokładam fetę albo ser pleśniowy tj. kroję lub kruszę w mniejsze kawałki i układam na mięsie.

Ponieważ mięso jest już ugotowane, to w zasadzie nie trzeba podgrzewać –takie warzywa smakują zarówno na zimno, jak i na ciepło, więc wg uznania. Na obiad lub kolację lubię podgrzać, na przekąskę niekoniecznie. Jeśli podgrzewam to wkładam na krótko do mikrofalówki lub piekarnika po to, by lekko zapiec.

Na koniec posypuję siekaną zieleniną (natka pietruszki, szczypior, itp.) i można podawać.

Jako, że podgrzewam niezbyt długo, to moje warzywa są zwykle jeszcze jędrne, ale gorące, podobnie jak mięso i reszta dodatków. Super pyszne, dla mnie rewelacja.

Pulled pork. Wrapy i kiszona kapusta

Pulled pork. 3 sposoby podania (odc. 5)

Do trzeciej propozycji wykorzystałam tortille, w które zawinęłam wieprzowinę i podałam na gorąco z chrupiącą kiszoną kapustą –w prezentowanej wersji kapusta na zimno, jako sałatka, ale duszona też byłaby super.

Tortille smaruję ostrą musztardą, obkładam wieprzowiną (szarpię na mniejsze kawałki) i zawijam w rulon. I to by w zupełności wystarczyło, choć w prezentowanej wersji poszłam jeszcze krok dalej i dołożyłam tartą surową marchew (strużyny) oraz liście świeżego szpinaku.

Tortille przed obłożeniem powinny być podgrzane, krótko tylko tak, by dały się elastycznie zawijać. Zawijam w rulon tj. składam placek nad nadzieniem, dociskam i ściśle roluję. Gotowe, delikatnie spłaszczam i miejscem łączenia do dołu układam na gorącej patelni (patelnia sucha, bez tłuszczu). Powtarzam z pozostałymi tortillami.

Gotowe układam na rozgrzanej patelni grillowej lub na grillu elektrycznym  i opiekam z obu stron na niezbyt dużym grzaniu, aż mięso w środku się podgrzeje, a tortille będą opieczone i chrupiące.

Można skorzystać z grilla dwustronnego, ja już nie będę rozgrzewać, bo wystarczy przycisnąć pokrywką, która dociśnie rulony, no i też ciepło nie będzie tak uciekać. 4-5 minut z każdej strony na niezbyt dużym ogniu –tak by mięso podgrzało się w środku, a placki zrumieniły i były lekko chrupiące.

Podaję z kiszoną kapustą –surową na zimno lub duszoną na ciepło. W obu wersjach super pyszne.

Mam nadzieję, że przepisy się spodobają oraz będą przydatne. Smacznego!

:: Spróbujesz? A może już po wszystkim i zajadasz się… ze smakiem:)?

Wyślij link do przepisu znajomym i/lub wpisz kilka słów w Komentarzach, dzieląc się Twoją opinią -dziękuję!

Jak zrobisz, proszę, oznacz danie tagiem #skutecznietv na INSTAGRAMIE! Chętnie na nie zerknę:)

eBooki i video inspiracje dla Ciebie

FB30Dni -Śniadania, Obiady, Kolacje - dostęp (okładka)
Domowe mięsa i wędliny - eBook (okładka)
SkutecznieTV (vol.2) - eBook (okładka)

Zobacz też



Skomentuj