Prosty sernik -kremowy i aksamitny

z 265 komentarzy

Prosty sernik -kremowy i aksamitny

Delikatny sernik o cudownej aksamitnej, niemal kremowej konsystencji…

Ten sernik dedykuję mojej mamie (tak, wczoraj mieliśmy wizytę babci i dziadka!), której bardzo smakował:) Obiecałam przepis i oto on:)

A sernik niebo w ustach! Powiada się, że w przypadku sernika 70% sukcesu to dobry ser. I to prawda. Najlepszy taki trzykrotnie mielony, o dobrym smaku i świetnej konsystencji jeszcze przed przemieleniem. Jeśli mam czas i chęć na taką zabawę, to jasne, kupuję, mielę i gdy trafiłam na naprawdę dobry twaróg, to mam wspaniały sernik:) Bywa jednak i tak, że albo czasu, albo ochoty brak, a serniczek by się zjadło lub podało gościom na stół…

W takich chwilach sięgam po wiaderko gotowego sernikowego twarogu, które są dostępne niemal w każdym markecie –i mielenie oraz przygotowanie twarogu mam z głowy. Potem tylko dobór odpowiednich składników, mieszanie i pieczenie.  A po 2 godzinach mam na stole wspaniały, aksamitny sernik, który zawsze zbiera pochwały gości i znika z talerzy naprawdę prędziutko. Dla mnie najlepszy chyba drugiego dnia po upieczeniu, gdy odstał już swoje w lodówce i jest cudownie schłodzony, i „sernikowaty”… Pyszny!

Składniki oraz szczegółowy przepis podaję poniżej:) Wypróbuj i podziel się Twoją opinią!
A oto filmik jak przygotowuję ten prosty sernik -kremowy i aksamitny. Zapraszam do obejrzenia!

Prosty sernik -kremowy i aksamitny

czas przygotowania: 90 minut (z czego 75 minut to czas pieczenia sernika)
/proporcje na tortownicę o śr. 24 cm lub dowolną blachę o podobnej wielkości/

SKŁADNIKI:

  • 1/2 kostki masła
  • 1 niepełna szklanka cukru (ok. 200 g)
  • 6 jajek
  • 2 łyżki mąki ziemniaczanej
  • 1 opakowanie cukru waniliowego
  • 1 kg twarogu (można trzykrotnie zmielić, ja najczęściej biorę taki gotowy, twaróg  sernikowy z wiaderka, który można kupić w każdym markecie)
  • serek waniliowy do posmarowania wierzchu (kilka łyżek) + wiórki czekoladowe do przyprószenia
  • mąka do przyprószenia blachy (lub papier do pieczenia)

Natłuszczam tortownicę i wysypuję cienko mąką ziemniaczaną lub blachę wykładam papierem do pieczenia. Rozgrzewam piekarnik do 170 st. C

Rozbijam jajka i do osobnych misek oddzielam żółtka i białka.

Masło ucieram z połową szklanki cukru –łyżką lub mikserem. Kiedy powstanie w miarę spójna masa maślana, czas ucierając dodaję kolejno po 1 żółtku i ucieram na puszystą masę.

Do gotowej masy dodaję mąkę ziemniaczaną oraz cukier waniliowy. Dokładnie mieszam.

Białka ubijam ze szczyptą soli. Kiedy są już ubite na sztywno, dodaję pozostałą część cukru i dokładnie mieszam.

Do części maślanej z żółtkami dodaję małymi porcjami twaróg sernikowy i mieszam na gładką masę, nie napowietrzam za mocno, tyle tylko, żeby składniki się połączyły. Następnie dodaję ubitą pianę z białek i delikatnie mieszam (najlepiej łopatką lub łyżką) do połączenia składników, po czym wlewam do przygotowanej wcześniej blachy. Wstawiam do nagrzanego piekarnika i piekę w 170 st. C w funkcji grzanie góra-dół przez 60 minut . Po tym czasie zmniejszam grzanie do 150 st. C i piekę jeszcze przez 15 minut, a następnie wyłączam piekarnik, otwieram drzwiczki i trzymam sernik w nagrzanym piekarniku przez jakieś 30 minut. Wyjmuję, podważam /odkrawam brzegi sernika od blachy tj. delikatnie objeżdżam go dookoła nożem i zostawiam w blasze do wystygnięcia.

Przed podaniem ozdabiam lukrem lub polewą czekoladową. Można też pokryć cienko pianą z białek, przyprószyć wiórkami kokosowymi i zapiec albo posmarować serkiem waniliowym i przyprószyć wiórkami czekoladowymi -ja najczęściej korzystam z tego drugiego sposobu:)

Uwagi:

  • sernik jest cudownie aksamitny, kremowy i delikatny
  • gdyby podczas stygnięcia popękał (zależy to od wielu czynników, także od twarogu, jakim dysponujemy), to po prostu uzupełniam szczeliny serkiem waniliowym lub bitą śmietaną (jeśli akurat mam ją pod ręką). Można też posmarować cienko pianą z białek, posypać wiórkami kokosowymi i przez chwilę zapiec w piekarniku.
  • to oczywiście kwestia upodobań, ale najlepiej chyba smakuje na drugi dzień, po wyjęciu z lodówki:) dlatego często piekę go pod wieczór i po wystygnięciu, szczelnie przykrywam np. folią spożywczą, żeby nie złapał zapachów z lodówki, po czym wstawiam go do niej na noc. Następnego dnia jak znalazł:)

Smacznego:)

:: Spróbujesz? A może już po wszystkim i zajadasz się… ze smakiem:)?
Wyślij link do przepisu znajomym i/lub wpisz kilka słów w Komentarzach, dzieląc się Twoją opinią -dziękuję!

Jak zrobisz, proszę, oznacz danie tagiem #skutecznietv na INSTAGRAMIE! Chętnie na nie zerknę:)

eBooki i video inspiracje dla Ciebie

FB30Dni -Śniadania, Obiady, Kolacje - dostęp (okładka)
Domowe mięsa i wędliny - eBook (okładka)
SkutecznieTV (vol.2) - eBook (okładka)

Zobacz też



Skomentuj

265 komentarzy

  1. Emilia
    | Odpowiedz

    Sernik cudowny ale zawsze mi opada. Czy można go piec w kąpieli wodnej?

  2. grazyna
    | Odpowiedz

    pani magdo czy zamiast zwykłego cuku mogę zamienic na cukier kokosowy chodzi mi o sernik

  3. Dominika
    | Odpowiedz

    Pierwsze ciasto w życiu i przepyszny efekt! Dziękuję! 🙂

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Wobec tego serdecznie GRATULUJĘ udanego wypieku!

  4. Elżbieta
    | Odpowiedz

    kochana Pani MaGdo,
    mam 53 lata i nigdy w życiu nie upiekłam żadnego ciasta, ale tyle się naoglądałam Pani filmików, że w końcu się odważyłam. ten sernik zrobiłam już dwa razy ( z brzoskwiniami) i nawet nie pękł z wierzchu. Mężowi bardzo smakował. upiekłam jeszcze ciasto jogurtowe z wiśniami. tez było super. jaka to radość, gdy się coś potrafi zrobić własnymi rękami. teraz przymierzam się do prostego chleba i ten filmik z Panią ( i chlebkiem;) ) w roli głównej odtwarzam sobie kilka razy dziennie – dla większej motywacji i relaksu. tylko muszę nabyć jakiś sensowny mikser. Pani MaGdo jest Pani SUPERSTAR w moim domu:) DZIĘKUJĘ, że dzieli się Pani swoją wiedzą i doświadczeniem. pozdrawiam serdecznie Elżbieta 🙂

  5. martyna
    | Odpowiedz

    Ciekawy przepis, na pewno dołączę go do swojej listy przepisów. Dziękuję.

  6. Grazyna
    | Odpowiedz

    Witam Pani Magdo, mieszkam w Manchester, wg Pani sposobów i przepisów nauczyłam swoją ang koleżankę gotować. Pani tak tłumaczy jak krowie na rowie, ze nawet durniowi wychodzi. Zdecydowałam sie skomentować ze względu na negatywny (niegrzeczny) komentarz jaki tu znalazłam. Jeśli dokładnie sie Pani słucha to zawsze wyjdzie. Nie ma innej możliwości. Tylko jeden negatyw: czy będzie dostępna książka kucharska w jezyku angielskim? Kurczę wiecznie jej muszę tlumaczyc, ech. Z powazaniem, Grazyna

  7. Julia
    | Odpowiedz

    Witam serdecznie i swiatecznie!

    Upieklam wczoraj sernik – jest fantastyczny smakowo, opadl troche wiecej niz sie spodziewalam, ale sama sobie jestem winna bo go nie odpowietrzylam po miksowaniu … bylam tak podekscytowana jego wygladem, ze zapomnialam uderzyc pare razy o blat … 🙁 trudno.
    Mam pytanie: sernik podszedl minimalnie woda na obrzezach tortownicy – jakies 3 cm od brzegu mozna wyczuc lekka wodnistosc. Dlaczego tak sie stalo? Bylabym wdzieczna za odpowiedz 🙂

    Wesolych Swiat wszystkim czytajacym i piszacym zycze! :))

  8. Agata
    | Odpowiedz

    Witam ..Własnie się piecze.Mam nadzieje ze wyjdzie i tym razem :)Pozdrawiam wiosennie

  9. Marzena
    | Odpowiedz

    Witam Pani Magdo.
    Piekłam ten wspaniały sernik na święta i wyszedł znakomity! Niestety późniejsze 3 próby były nieudane..dół sernika dosłownie „pływał” i tym sposobem lądował w koszu:-/
    Mam pewnie podejrzenie, że może tu chodzić o ubijanie białek – jestem początkującą kucharką więc nie wiem czy jajka muszą być schłodzone czy mają mieć temp pokojową? (zauważyłam że po ubiciu mimo że były sztywne to jednak jakby „mokre”). Wiem już, że miska musi być najlepiej metalowa, odtłuszczona i sucha. Ale co z tą temp jajek i może masła?
    Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź tym bardziej, że chciałabym spróbować też upiec niebawem jasny biszkopt 🙂 Czekam na szybką odpowiedź!
    Pozdrawiam i gratuluję strony i talentu!!!!!

  10. Joanna
    | Odpowiedz

    A jaką temperaturę ustawić do pieczenia, jeśli mam piekarnik z termoobiegiem?

  11. Ala
    | Odpowiedz

    Smaczny sernik, robiłam na święta i uważm że tak dobrego jeszcze nie robiłam.. Dziękuje

  12. Joanna
    | Odpowiedz

    Sernik upieczony na Swięta -zostalo niewiele.Pyszny-wilgotny,miękki,aksamitny poprostu niebo w gębie.Dziękuję za kolejny przepis.Joanna

  13. Sławek
    | Odpowiedz

    Właśnie piekę
    Dam znać jak wyszło
    Pozdrawiam i Wesołych Świąt

  14. Magdalena
    | Odpowiedz

    Droga Pani Magdo, czy można ten sernik upiec na kruchym spodzie (wcześniej podpieczonym)? Czy wówczas czas i półka ta sama? Proszę o odpowiedź, gdyż chciałabym go upiec na święta. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  15. Magdalena
    | Odpowiedz

    Witam.
    Mam dylemat: mam 0,5 kg serka mascarpone i nie mam pomysłu na jego wykorzystanie. Proszę mi podpowiedzieć, czy mogę domieszać go do twarogu i z tej mieszanki upiec ten sernik?
    Korzystam z Pani przepisów i porad od ponad roku i jestem bardzo zadowolona, bo co bym nie pichciła to zawsze wychodzi.
    Pozdrawiam serdecznie.

    • Dagmara
      | Odpowiedz

      Witam.Ja robie ten sernik w przeroznych konfiguracjach,zalezy jaki ser mam pod reka- ostatnio najczesciej jest to pol kg serka mascarpone I pol kg mielonego twarogu w kostce.Czasami dodaje rowniez spod z ciasteczek.Nie jestem mistrzem w gotowaniu, ale ten przepis ZAWSZE ale to zawsze mi wychodzi, obojetnie jakiego sera uzyje;)Dziekuje Pani Magdo!!:):)

  16. Wiktoria
    | Odpowiedz

    Droga Pani Magdo, czy można zastosować do sernika twaróg w kostce mielony zamiast tego z wiaderka?

    Proszę o odpowiedź w najbliżej wolnej chwili, pozdrawiam

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Przyznam, że do tego sernika zwykle brałam ten z wiaderka, więc nie wiem:( Ja pewnie podeszłabym do tematu, próbując (może najpierw z połowy składników?). Teraz najczęściej piekę chyba ten sernik: http://gotuj.skutecznie.tv/2014/04/sernik-swiateczny-wilgotny-puszysty-pyszny/ i ten na pewno można z twarogu „niewiaderkowego”:)

    • Wiktoria
      | Odpowiedz

      Dziękuję za informację, postanowiłam że jutro wypróbuję, a kolejnym razem użyje twarogu z wiaderka. Dam znać jak smakuje 🙂

      • Wiktoria
        | Odpowiedz

        Sprawdzone, sernik wyszedł przepysznie 🙂

  17. Karolina
    | Odpowiedz

    Pani Magdo, czy mając blaszkę 24cm na 34cm postawiłaby Pani na podwójną ilość składników, czy jeszcze trzymała się pojedynczych porcji? Proszę o szybką odpowiedź

    • MaGda
      | Odpowiedz

      raczej podwójną:(

  18. Wioletta
    | Odpowiedz

    Piekłam dzisiaj ten sernik po raz kolejny na prośbe mojej drugiej polowy. Do pieczenia używam jajek wiejskich i wiejskiego sera który sama Miele za pomocą maszynki.
    Moj chłopak mowi, ze smakuje jak z mc Donald cafe :). Planuje siegnąć po przepis na sernik swiąteczny, ale ten na pewno jak wiele twoich przepisów pozostanie w naszym menu. Pozdrawiam gorąco.

  19. Iwona
    | Odpowiedz

    Zachęcona pozytywnymi opiniami tego sernika postanowiłam go zrobić, niestety sernik w smaku wyszedł dobry, ale nie dało się go pokroić. Kompletnie się rozwalał przy krojeniu. Przepis wg mnie do poprawki…..

  20. Basia
    | Odpowiedz

    Wyrósł ale w ostatniej fazie opadł i jest go o połowę mniej. Co zrobiłam nie tak? mam piekarnik z termoobiegiem którego nie idzie wyłączyć. Może to przez to? Jak dobrać temperaturę?

  21. Sylwia
    | Odpowiedz

    Serniczek wyszedł pyszny jak wszystkie przepisy do tej pory z pani blogu. Będzie częściej królował na naszym stole.

  22. Ela
    | Odpowiedz

    Po przeczytaniu komentarzy, bardzo pozytywnych, zabieram się do pieczenia, nie mam mąki ziemniaczanej ale mam budyń spróbuję zastąpić nim mąkę zobaczymy efekt. Sernik jest bez spodu wylewany od razu na blaszkę…no proszę trzymać kciuki, jestem „noga”w pieczeniu serników , nigdy nie wychodzą . Dam znać jaki będzie efekt. Pozdrawiam Pani Magdo

  23. magda
    | Odpowiedz

    sernik pyszny 🙂 Korzystam wiele razy z przepisów Madzi i wszystko za każdym razem wychodzi, gorąco pozdrawiam i dziękuje 🙂

  24. Dagmara
    | Odpowiedz

    Witam 🙂
    Pierwszy raz sernik piekłam na święta wyszedł bardzo dobry , nie jadłam lepszego ….dziś piekę drugi raz , ale nie w tortownicy tylko w prostokątnej formie , mam nadzieję że wyjdzie również pyszny …w każdym razie dam znać 🙂

  25. Edyta
    | Odpowiedz

    Właśnie piekę 🙂 Dam znać 🙂

  26. Krystyna
    | Odpowiedz

    Witam, właśnie go piekę. Nie ukrywam , że boję się gdyż serniki nie udają mi się. Tyle pozytywnych opinii skłoniło mnie do spróbowania, może tym razem będzie WIKTORIA, ha ha. Wygląda przepysznie , liczę na takowy smak . Pozdrawiam.

  27. Agnieszka
    | Odpowiedz

    Witam Pani Magdo chciałam zapytac czy mogę zrobić ten sernik w blaszcze o wymiarach : 24 X 28

  28. Roksana
    | Odpowiedz

    A czy nada się ser we wiadereczku o smaku brzoskwiniowym z biedronki ? Na opakowaniu pisze, że najlepszy do sernika na zimno, lecz wolałabym upiec normalny.

  29. Zuzanna
    | Odpowiedz

    Upiekłam sernik, choć nie wygląda tak pięknie, w smaku jest dobry. Na przyszłość muszę nieco obniżyć temperaturę pieczenia, bo mój piekarnik grzeje mocniej, a zapomniałam o tym. Z tego też powodu /chyba?/ wyrósł pięknie, ale potem opadł. Ale i tak smaczny. Dziękuję, będę wracać do tego serownika. Pozdrawiam.

  30. arleta
    | Odpowiedz

    Pani Magdo!Dzisiaj poraz kolejny piekę sernik,zastanawiam się czy można ułożyć na dnie blachy herbatnikowy spód? Jak Pani mysli uda się?

  31. GATTACA
    | Odpowiedz

    Zamiast maki ziemniaczanej moze byc budyn? Ile paczek 40g? Jedna czy dwie?

  32. basia
    | Odpowiedz

    Pani Madziu miałam dać znać: sernik wyszedł wspaniale również z podwójnej porcji. Pozdrawiam gorąco,dziękuję za wszystkie pani przepisy, z których skorzystałam i skorzystam, życzę wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym roku.

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Dziękuję i oczywiście nawzajem!

  33. Justyna
    | Odpowiedz

    Wspaniały przepis sernik pyszny i baardzo prosty:)

  34. Basieńka
    | Odpowiedz

    Pani Magdo czy do tego sernika mozna dodac troszke brzoskwin i rodzynek????

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Rodzynki na pewno, bo piekłam:) Z brzoskwiniami nie wiem, ale sądzę, że powinno być ok -uprzedzam tylko, że to tak „na czuja” piszę, wg tego, co podpowiada mi wyobraźnia, bo brzoskwiń nie sprawdzałam.

  35. Natalia
    | Odpowiedz

    Przepyszny! Bardzo puchaty i delikatny:).

  36. Marzena
    | Odpowiedz

    Wiitam, ponieważ nie piekłam jeszcze sernika, mam pytanie, na jak dużą blachę podany jest przepis?

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Jakby co, wielkość blachy zawsze podaję pod tytułem przepisu, a dokładniej pod czasem przygotowania. Toteż cytuję: „proporcje na tortownicę o śr. 24 cm lub dowolną blachę o podobnej wielkości” :):):)

  37. basia
    | Odpowiedz

    Pani Madziu bardzo proszę o szybką odpowiedź czy ten sernik można zrobić z podwójnej porcji.Wiem, ze jest cudownie smaczny, ponieważ już go piekłam, ale chciałam go upiec na święta i dlatego wiadomo trzeba więcej. Pozdrawiam.

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Nie sprawdzałam, więc nie wiem:( Ja zawsze z takich ilości piekłam. Pewnie bym spróbowała, gdyby stała przed takim dylematem -ale od razu włączają mi się 2 pytania: 1) może lepiej upiec kilka różnych ciast niż dużo jednego? i 2) masz taką dużą formę? Może lepiej w 2 formach piec? Daj, proszę, znać czy się zdecydowałaś i jak poszło -dla innych, czytających tego bloga;)

      • basia
        | Odpowiedz

        Dziękuję pani Madziu za odpowiedź.Tak też myślałam, czy nie zrobić w dwóch formach, jeszcze zobaczę, chociaż mam tez taką dużą prostokątną, oczywiście dam znać, a jeżeli chodzi o ciasta to oczywiście będzie jeszcze kilka innych, a ten sernik tak smakuje, że córka prosi, abyśmy zrobiły go więcej.

      • Boguśka
        | Odpowiedz

        A ja go zawsze robię z dwóch porcji i piekę w normalnej typowej formie jak na placek tylko w wysokimi bokami , wychodzi mi rewelacja.Teraz też piekę w chwili obecnej .;)

  38. karolina
    | Odpowiedz

    Jest wspaniały, jestem upośledzona cukiernicze ale ten sernik zawsze wychodzi a co najlepsze wszystkich zachwyca:-D dzięki

  39. Rafał
    | Odpowiedz

    Witam serdecznie,

    Pani Magdo,

    Jestem fanem Pani kuchni, uwielbiam gotować i sprawia mi to mega satysfakcję, inspiruje się Pani przepisami. Nigdy natomiast nie piekłem ciast, zazwyczaj jest to domena mojej narzeczonej 🙂 ale sernik który zrobiłem z Pani przepisu wyszedł świetnie 🙂 w sumie w ciągu 1,5 dnia zrobiłem dwa takie ciasta bo tak szybko znikały ze stołu 🙂

    Pozdrawiam,
    Rafał 🙂

  40. Kama
    | Odpowiedz

    Witam Pani Magdo:)

    Serniczek wygląda przepysznie i jutro zamierzam go upiec:)
    Proszę mi tylko powiedzieć jakiego sera w kubełku zazwyczaj Pani używa?
    Czy masło jest konieczne? Pytam ponieważ wiem, że niektóre Sery z kubełka posiadają już masło w sobie np Piątnica. A może lepiej kłupić mniej tłusty ser i wtedy dodać masło, bo dzięki niemu sernik jest bardziej kremowy czy mylę się?

    Pozdrawiam:)

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Mówiąc szczerze wybieram taki, jaki akurat widzę w sklepie -najprostszy, bazowy, bez żadnych dodatków i udziwnień. Nie mam jakiejś jednej ulubionej marki w tym przepisie. Nie zwróciłam też uwagi na zawartość masła, ale jako że zawsze czytam etykiety, to podejrzewam, że go po prostu nie było, bo raczej bym zapamiętała:) Zatem zawsze robię tak samo: zwykły ser kubkowy na sernik + dodatki, które są w przepisie.
      Z przekonaniem polecam też ten sernik: http://gotuj.skutecznie.tv/2014/04/sernik-swiateczny-wilgotny-puszysty-pyszny/

  41. agulka
    | Odpowiedz

    Witam Pani Magdo,
    Zamierzam zrobić ten apetyczny sernik tylko mam jeszcze jedno pytanie czy ten serek twarogowy na sernik jest naturalny czy waniliowy? Może głupie pytanie ale dopiero zaczynam przygodę z pieczeniem ciast

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Nie ma głupich pytań:) Ja brałam naturalny.

  42. Teresa
    | Odpowiedz

    Piekę ten sernik już chyba 6 albo 7 raz, jest niesamowity, wszystkim bardzo smakuje, dziś mój syn ma urodziny i zamiast tortu piekę w tej chwili ten sernik, ponieważ wiem że będzie zjedzony do ostatniego kawałeczka a najważniejsze że on się zawsze udaje.Pani Magdo bardzo dziękuję za przepis. Pozdrawiam.

  43. Rita
    | Odpowiedz

    2 łyżki mąki ziemniaczanej? To akurat tyle ile zużyje się do posypania formy a skąd wziąć mąkę ziemniaczaną aby dodać do ucieranego sera?
    Może to pomyłka z posypaniem tortownicy mąką ziemniaczaną?
    Pozdr
    Rita

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Tę mąkę dodaję do ciasta. Ilości maki do posypania blachy nie podałam, bo to tak na oko -ale już uzupełniłam to w przepisie:)

  44. Kazimiera
    | Odpowiedz

    Sernik wyszedł idealny – zrobiłam bez polewy,ale na herbatnikach.
    Do piekarnika dałam garnuszek z wodą i serniczek nawet nie popękał…..
    Po prostu pychotka -dziękuję za przepis.
    Pozdrawiam

  45. Roman
    | Odpowiedz

    Już 3 razy skorzystałem z tego przepisu na sernik ,poprostu cudo,rewelacja.U mnie w domu to cała rodzina uwielbia ten sernik.Żona i synowa to nie mogą się nachwalić,nawet syn który nie przepada za ciastem to tym sternikiem się zajadał.Dzisiaj też go upiekłem,ale zamyśliłem się i zabardzo go napowietrzyłem i zadużo mi opadł,trudno moja wina.Dzięki za wspaniały przepis na sernik.

  46. Oliwia
    | Odpowiedz

    Mmmmmm, dziękuję za ten przepis Pani Magdo!
    Serniczek jest cudowny taki delikatny, właśnie znika mi z talerzyka 😛 🙂

  47. andzia
    | Odpowiedz

    Witam Pani Magdo:) zamierzam upiec dzisiaj serniczek z Pani strony, tylko mam do Pani pare pytań, czy jak pieczemy możemy obok sernika w piekarniku położyć puszke z zimną wodą jak w innym Pani przepisie? Czy zamiast smarować blache margaryną można piec na papierze do pieczenia? Na której półce w piekarniku Pani piecze? I czy można dodać do niego rodzynek? 🙂 dziękuje Pani bardzo za odpowiedz 🙂 Wesołych świąt!

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Witam:) Tak, woda w puszcze jak najbardziej. Papier: tak. Półka: druga od dołu lub środkowa. Rodzynki: chyba tak (namoczyłabym i obtoczyłabym lekko w mące przed dodaniem do ciasta). Wesołych Świat! M.

  48. jola
    | Odpowiedz

    Witam Pani Magdo,

    Zrobilam sernik zgodnie z przepisem, wszystko szlo dobrze, sernik podczas pieczenia wyrosl ponad formé, równiutenki. Pieklam zgodnie z instrukcjá, 60 min.w temp. 170’C a nastépnie 15 min. w 150’C. Po otwarciu piekarnika sernik calkowicie opadl. Dlaczego? Co moglo byc przyczyná?

  49. basia
    | Odpowiedz

    Wklepuję jeszcze raz mój komentarz, ponieważ widocznie nie udało się pani Magdzie odzyskać, nic nie szkodzi.Tak więc powtarzam : ten sernik to „poezja smaku”, jest cudownie wilgotny, o takim zawsze marzyłam i wreszcie mi się udało (oczywiście dzięki pani Magdzie).

  50. Gosiek
    | Odpowiedz

    Kolejny wypróbowany przepis z Twojej Magdo superkolekcji i kolejny strzał w 10-tkę. Nie ma co się bardzo rozpisywać, serniczek jest REWELACJA!!!