Rogaliki drożdżowe z dżemem -pyszne i szybko znikające:)

z 472 komentarze

Rogaliki drożdżowe z dżemem -szybkie i smaczne:)

Świeże, mięciutkie rogaliki wypełnione dżemem i przyozdobione niteczkami lukru…

Rozkosz dla podniebienia:) Nic dziwnego, że aż chce się je nazwać szybkimi! Dlaczego? Otóż robi się je szybko i znikają szybko, no i szybko zostaje po nich tylko miłe wspomnienie… oraz pytanie „mamusiu, jutro też zrobisz rogaliki?”

Przepis dostałam wieki temu od koleżanki z pracy. Obie pracujemy już teraz gdzie indziej i nie mam z nią kontaktu, ale może kiedyś trafi na tę stronę i wówczas przeczyta: Marika, wielkie dzięki! Oprócz niewątpliwego atutu, jakim jest super smak i prostota wykonania, ich urok polega też na tym, że nadzienie może być dowolne. Ja daję do nich najczęściej dżem oraz w wersji czekoladowej –nutellę. Są pyszne. I zgubne dla tych, co dbają o kalorie, bo chce się je jeść, póki nie znikną z talerza:) Ale czasem warto się zapomnieć… Polecam! Rogaliki rzecz jasna:)

:: Jeśli jednak zostaną (lub gdy upieczemy specjalnie w tym celu więcej:)), to możemy je wziąć do pracy -są wówczas świetną przekąską w przerwie na kawę.

Składniki oraz szczegółowy przepis podaję poniżej:) Wypróbuj i podziel się Twoją opinią!
A oto filmik jak przygotowałam rogaliki drożdżowe z dżemem -pyszne i szybko znikające:). Zapraszam do obejrzenia!

Rogaliki drożdżowe z dżemem -pyszne i szybko znikające:)

czas przygotowania: 95-110 minut (z czego 60 minut to wyrastanie ciasta, a 30 minut to czas pieczenia:))

SKŁADNIKI:

ciasto na rogaliki –do wyboru:

– na całą porcję (tj. 48 małych rogalików):

  • 1 kostka margaryny
    /w prezentowanej wersji brałam 250 g, ale później sprawdziłam, że można wziąć też 200 g i jest ok, więc teraz zazwyczaj robię tę drugą wersję z mniejszą ilością tłuszczu;)/
  • 5 dag drożdży
  • 1/4 szklanki ciepłego mleka
  • 4 łyżki cukru
  • 3 szklanki mąki (pszenna typ 500, może być też 450 lub 650)
  • szczypta soli
  • 2 całe jajka

 

– na pół porcji (24 małe rogaliki):

  • 1/2 kostki margaryny
  • 2,5 dag drożdży
  • 1/8 szklanki ciepłego mleka
  • 4 łyżeczki cukru
  • 1,5 szklanki mąki (lub 2 niepełne mniejsze szklanki)
  • szczypta soli
  • 1 całe jajko

do tego:

  • nadzienie np. gęsty dżem (ja biorę wiśniowy lub galaretkę z czarnej porzeczki) lub nutella
  • lukier:
    -3 łyżki cukru pudru
    -1 łyżeczka mleka

Margarynę podgrzewam tak, aby była bardzo miękka, ale jeszcze nie płynna.

Drożdże wkruszam do mleka, dodaję cukier i mieszam do rozpuszczenia składników.

Do miski wsypuję mąkę, sól, wbijam jajko, wlewam przygotowane wcześniej mleko z drożdżami i cukrem oraz miękką, niemal roztopioną margarynę. Mieszam łyżką do połączenia składników na miękkie, gładkie ciasto. Trwa to nie dłużej niż 2 minutki i kiedy ciasto jest gotowe przykrywam miskę np. talerzem i wstawiam do wyrośnięcia: pod przykryciem na godzinę do lodówki.

Po tym czasie wyjmuję ciasto z lodówki –powinno być nie tylko wyrośnięte, ale i miękkie oraz już nieco sztywniejsze (od zimna), a przez to łatwiejsze do obróbki. Od razu rozgrzewam piekarnik do 200 st. C

Dzielę ciasto na części (jeśli robię z całej porcji na 4 części, jeśli z połowy składników, to na 2 części) i każdą z nich po kolei rozwałkowuję w koło i dzielę na trójkąty (jak pizzę), nakładam dżem i z każdego trójkąta formuję rogalik.

Ilość trójkątów, na jaką podzielimy koło zależy od tego jakie chcemy mieć rogaliki –małe czy duże:) Ja zazwyczaj robię małe, więc każde koło dzielę na 12 trójkątów i otrzymuję łącznie: z całej porcji 48 rogalików, a z połowy: 24 rogaliki. U mnie połowa porcja to taki „rzut na 1 blachę”, a cała porcja to 2 blachy, czyli 2 „wsady” do piekarnika:)

Na każdy trójkąt, przy krawędzi koła nakładam gęsty dżem (lub dowolne inne nadzienie), po czym zawijam go, zakładając na dżem i rolując w rogaliki (dla tych, którzy nigdy nie robili rogalików, pokazuję to szczegółowo w filmiku na Gotuj.Skutecznie.Tv, gdzie filmik jest przy każdym przepisie).

Rogaliki układam na wyłożonej papierem do pieczenia blasze, zachowując między nimi odstępy, bo będą jeszcze rosły w czasie pieczenia. Następnie smaruję z pomocą pędzelka (lub palcami, jeśli nie mam pędzelka:)) rozkłóconym jajkiem albo mlekiem.

Piekę w 200 st. C na trzeciej półce od dołu (można z termo obiegiem) przez jakieś 15 minut. Czas pieczenia zależy od piekarnika, więc uważnie obserwuję pod koniec:) Powinny być ładnie zrumienione.
Jeśli piekę „na jednej blasze” tj. z połowy porcji, to wyłączam grzanie, trzymam rogaliki 2-3 minuty w zamkniętym piekarniku, po czym wyjmuję i wykładam na kratkę-ruszt, żeby wystygły.
Jeśli piekę „w dwóch rzutach” tj. z całej porcji, to I partia piecze się trochę dłużej, druga krócej, bo piekarnik jest już mocno nagrzany. Gotowe rogaliki wyjmuję i wykładam na kratkę-ruszt, żeby wystygły.

Kiedy są już gotowe, przygotowuję lukier: mieszam cukier puder z mlekiem, mleko wlewam stopniowo, partiami  –zawsze można go dolać, a odlać już nie za bardzo. Lukier powinien być gęsty.

Rogaliki (na talerzu lub jeszcze na kratce-ruszcie) polewam ozdobnie lukrem, czekam aż zastygnie, wykładam na talerz i podaję na stół.

Znikają błyskawicznie:)

Smacznego:)

:: Spróbujesz? A może już po wszystkim i zajadasz się… ze smakiem:)?
Wyślij link do przepisu znajomym i/lub wpisz kilka słów w Komentarzach, dzieląc się Twoją opinią -dziękuję!

Jak zrobisz, proszę, oznacz danie tagiem #skutecznietv na INSTAGRAMIE! Chętnie na nie zerknę:)

eBooki i video inspiracje dla Ciebie

FB30Dni -Śniadania, Obiady, Kolacje - dostęp (okładka)
Domowe mięsa i wędliny - eBook (okładka)
SkutecznieTV (vol.2) - eBook (okładka)

Zobacz też



Skomentuj

472 Komentarze

  1. bajeczka 1962
    | Odpowiedz

    Witam.Zrobiłam dzisiaj rogaliki z Pani przepisu i już przy nim zostanę.
    Jako że mam już trochę lat na karku/rocznik 62/, to wypróbowałam już nie jeden przepis na rogaliki. Ale odkąd odkryłam Pani stronę z przepisami to staram się wypróbowywać różne przepisy. I tak zrobiłam rogaliki. Nie dość że są równie PYSZNE jak te co robiłam do tej pory, to jeszcze praktycznie ciasto drożdżowe „SAMO SIĘ ROBI”. Można by stwierdzić że to przepis dla leniuszków czyli coś dla mnie.Już wiem ,że Pani przepisy są bardzo praktyczne i smakowite / wypróbowałam już kilka i to nie jednokrotnie/. Ogromnie się cieszę że prowadzi Pani tę stronę. Bo odkąd na nią trafiłam to i obiady zaczęły smakować mojemu małżonkowi bardziej niż do tej pory. Bo muszę się przyznać, że w kuchni to czułam się dobrze tylko jak piekłam coś na słodko, a obiady przygotowywałam jak za karę. Wręcz było to dla mnie koszmarnym obowiązkiem. A teraz to się cieszę, jak coś nowego upichcę na obiad. To moje podejście do gotowania zmieniło się odkąd znalazłam Pani stronę, bo tak dokładnie podaje Pani wszystkie składniki, że aż chce się coś ugotować.Ja zawsze mam problemy z przyprawianiem jak w przepisie nie są podane ilości/nawet w przybliżeniu/ czyli jak pisze „przyprawić do smaku”, to ja nie wiem ile czego dać. A u Pani jest wszystko, nawet jak gdzieś się zdarzy to „do smaku”, to i tak na filmiku widać mniej więcej ile czego dać. Jestem Pani ogromnie wdzięczna za tak skrupulatne przepisy.
    Oczywiście zostałam Pani stałą wielbicielką i polecam Pani stronę rodzinie
    i znajomym.Przepraszam za tak długi komentarz, ale już kilka razy /przy poprzednich wpisach/ chciałam tę moją radość i WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA PANI opisać.To tyle raz jeszcze DZIĘKI WIELKIE i niech Pani czasem nie rezygnuje, bo na innych blogach nie ma tak skrupulatnie podanych przepisów. POZDRAWIAM BAJECZKA

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Witam serdecznie:)
      Bajeczko -jeśli tak mogę, ale chyba, tak, bo tak brzmi oficjalny podpis;)- dziękuję za bajeczny komentarz! Nie ma za co przepraszać, że długi, bo sprawił mi on tak wielką przyjemność i dał kolejnego dużego „strzała motywacyjnego”, że długość jest tu chyba akurat na plus:) Cieszę się, że przepisy się przydają, że dania smakują i że wzywają do kuchni -to dla mnie największa frajda z prowadzenia tego bloga. I za to serdecznie dziękuję.
      Pozdrawiam ciepło i oczywiście zapraszam do dalszych, mam nadzieję częstych odwiedzin!
      MaGda

  2. Sandra
    | Odpowiedz

    PYSZNE! Upiekłam je wczoraj i zniknęły wszystkie, najlepszy przepis 🙂

  3. Asia J
    | Odpowiedz

    Witaj!
    Ja będę próbować Twojego przepisu już w najbliższy weekend 🙂
    Wyglądają obłędnie!
    Pochwalę się później czy wyszły 🙂
    Pozdrawiam!

  4. madziorek
    | Odpowiedz

    Witam,
    Bardzo dziękuję za przepis, bo rogaliki może nie wyszły mi idealne, ale były przepyszne. Najgorsze, że mnie najbardziej smakowały drugiego dnia, a wtedy ich już niewiele zostało 😉

  5. Dajana
    | Odpowiedz

    Dziękuję bardzo Pani Magdo za ten świetny przepis;) nie mam zwyczaju komentowania w internecie ale wczoraj po spróbowaniu rogalików które jak wyszły bardzo, bardzo smaczne stwierdziłam że pochwała się jak najbardziej należy! 😉 mam dwie lewe ręce do robienia takich rzeczy a dzięki Pani mogę zabłysnąć! 😉

    PS. nowe ciasto już w lodówce czekam tylko aż urośnie! :p

  6. Kasia
    | Odpowiedz

    Zrobiłam dzisiaj rogaliki z całej porcji i udały się. Nie są twarde,co najważniejsze, rozpływają się w ustach. Ciasto drożdżowe z podanych proporcji dobrze się wyrabia,zupełnie niczym plastelinę 🙂

  7. ewa
    | Odpowiedz

    ciezko klikac lukrowymi paluchami!! Matko, NIEBO W GEBIE! a wlasciwie popapralam jak sie dalo z braku paru rzeczy i nieziemskiej ochoty na cos slodkiego! wiec zamiast margaryny- maslo, zamiast swierzych drozdzy- instant- dwie paczuszki 7gr wymamlane w mleku z cukrem juz zgodnie z twoja rada. a co najlepsze- braklo mi nawet maki wiec brakujace pol szklanki uzupelnilam samorosnaca i wyobraz sobie ze zadzialalo! a mimo calego kombinowania pulchniutkie, jeszcze chrupiace i mniam mniam. zrobilam polowe z dzemem a polowe po prostu wylozylam kostka gorzkiej czekolady. Poezja!

  8. Weronika
    | Odpowiedz

    Bardzo pyszne mniam mniam polecam na szybko a bardzo smacznie !

  9. Kasia
    | Odpowiedz

    REWELACJA!!!! PYCHOTKA! ŁATWO,SZYBKO ORAZ BAAAARDZO SMACZNIE! :-)))))POLECAM :-))) Ja włożyłam też kostkę czekoladki zamiast nutelli 🙂

  10. sylwia
    | Odpowiedz

    ZROBIŁAM JE RAZEM Z MOIM BRATEK I WYSZŁY BARDZO DOBRZE.ZROBILIŚMY JE DLA NASZEJ MAMY.POZDROWIENIA !!!

  11. Keja
    | Odpowiedz

    Dziękuję za super przepis!
    Rogaliki pyszne.
    Przepis stosunkowo łatwy, nawet dla osób które pierwszy raz robią drożdżowe wypieki.
    POZDRAWIAM! 🙂

  12. Kasia
    | Odpowiedz

    Pyszne rogaliki, zrobiłam z całej porcji i wyszły przepyszne, a ja mam dwie lewe ręce do pieczenia, tylko za miast 4 łyżek cukru, dałam łyżeczki, to nawet lepiej bo nie są takie słodkie.
    Jeszcze dodam, że są tak proste w rolowaniu, że moja pięciolatka dała radę, ekstra

  13. Joanna
    | Odpowiedz

    Bardzo apetycznie wyglądają. Mam jednak pytanie. Ponieważ nie posiadam akurat mleka, czy mogłabym je podmienić na wodę?

  14. Ewelina
    | Odpowiedz

    Kochana powinnas oskara dostac kulinarnego za te rogale ,poprostu pyszne ,robie je bardzo czesto ,mieszkamy z męzem i corka za granica ,bardzo smakuja naszym znajomym portugalczykom ,anglikom ,ba wszyscy sie zajadamy ,zawsze robie je na urodziny w pracy ,podzielne i znikaja w ciagu pieciu sekund ,pozdrawiam i wiecej takich pomysłów ach dzis bede robiła ze sliwka w srodku suszona jeszcze nie probowałam ale zobaczymy 😉

  15. kasia86bgo
    | Odpowiedz

    MaGdo … !!!
    rewelacja – zrobiłam je w sobotę i ledwo co 6szt uchowało mi się na niedziele. ja jakoż iż mam dwie lewe ręce do pieczenia i gotowania, sceptycznie podchodziłam do ich zrobienia – ale wyszły jak na 1wszy raz – wyśmienite – już poleciłam 8 znajomym twa stronę – wiec zapewne grono ”wielbicielek” ci urośnie

    pozdrawiam Kasia

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Dziękuję -za miłe słowa i za polecanie:) Cieszę się, że rogaliki smakowały! To jeden z moich bardziej ulubionych wypieków -a lubię je za smak, za prostotę, za szybkość przygotowania;)
      No i mam nadzieję, że jeszcze niejeden przepis przypadnie Ci do gustu, zapraszam zatem serdecznie do częstych odwiedzin oraz do buszowania na blogu:)
      Pozdrowionka!
      MaGda

    • dream team
      | Odpowiedz

      Przepis super, wyszły przepyszne:)

  16. Alicja
    | Odpowiedz

    zrobiłam!….odlot w gębie ;)Moi zjedli jeszcze ciepłe-nie zdążyłam nawet lukrem polać ;(
    Madzia,zaraz lecę po masę makową i zaczynam drugi rzut(pierwszy robiłam z całej ilości),ale,czy jak zrobię dużo większe,dużo dłużej muszę piec? Zrobię a”la rogale marcińskie 😉
    Buziaki 😉

  17. justyna
    | Odpowiedz

    przepis godny polecenia spróbowałam z pol porcji oraz całej i wyszły mi znakomicie synuś wcinał wraz z mężem dziękuje pozdrawiam

  18. michał
    | Odpowiedz

    pyycha roigaliki

  19. karolina
    | Odpowiedz

    normalnie wysmienite, uklodny dla pani ktora dodala ten przepis 🙂 jutro robie jeszcze raz 😀

  20. Michalina
    | Odpowiedz

    Genialne:) szybkie i proste 🙂 u mnie pieczenie zajelo jedynie 10min (grzalka z gory i z dolu):) super przepis:)

  21. trolle
    | Odpowiedz

    suuuuuuuuuupeer przepis 🙂

  22. Patrycja
    | Odpowiedz

    Pyszne rogaliki <3

  23. Michel
    | Odpowiedz

    Bonjour,
    Rogaliki delicieux!!!!
    BON BON TRES BON
    Pozdrawiam/Amities de Gdynia 🙂

  24. sandra
    | Odpowiedz

    Ja robilam dzsiaj i powiem ze jak dla mnie sa za gorzkie….

    • MaGda
      | Odpowiedz

      gorzkie??
      …hmmm, ale ciasto czy dżem / nadzienie?

  25. karorka
    | Odpowiedz

    jestem nowa dopiero się zalogowałam

  26. justyna:)
    | Odpowiedz

    Rogaliki rewelacyjne,zrobilam z polowy skladnikow i wyszlo 24:), jeszcze zostalo pare w sam raz na popoludniowa kawke, pozdrawiam.

  27. Paweł
    | Odpowiedz

    Zrobiłem dzisiaj wieczorem pierwszy raz rogaliki z pełnej porcji i muszę przyznać że wyszły super, dużo lepsze aniżeli ze sklepu, dodatkowo rogaliki rozeszły się w 5 min po posmarowaniu lukrem, no ale to chyba też sprawka tego że mieszkam w akademiku 🙂
    Pozdrawiam serdecznie 🙂

  28. Magda
    | Odpowiedz

    Jeju ,irytująco sięęęę wypowiadasz, strasznie zaznaczasz „ę” i „ą” …Zmień to bo cięężko sięę słucha

    • Izi
      | Odpowiedz

      czyli ma dobra wymowę J.polskiego ciebie to razi to nie słuchaj i zażyj do słownika kochaniutka

  29. Edyta
    | Odpowiedz

    Witam,
    rogaliki wyszły przepyszne…a do tego łatwe do zrobienia:) super przepis…a i faktycznie znikają w zawrotnym tempie:)

  30. aga
    | Odpowiedz

    he he… własnie wyjęłam z piekarnika te rogaliki i… 🙂

    mimo tego że ciasto było jakieś rzadsze niż zawsze i przez to strasznie ciężko zwijało się te rogaliki to wcale złe nie wyszły – może ciutkę inne ale ogólnie są ok – ale się cieszę 🙂

  31. aga
    | Odpowiedz

    Te znakomite rogaliki robiłam już z 10 razy albo i więcej i zawsze były super…

    a dzisiaj… 🙁 porażka… ciasto mam jakieś rzadkie – jakby tłuszcz mi się oddzielał czy coś… nie wiem co się stało… 🙁

  32. Ola
    | Odpowiedz

    Zrobiłam dziś rogaliki.Są super proste( nie znam chyba prostszego przepisu na ciastko drożdżowe) i wyśmienite. Nie miałam świeżych drożdży, bo zapomniałam kupić więc dałam drożdże instant. 2 opakowania na całą porcję ciasta. Rogaliki znikały zanim lukier zdążył zastygnąć. Super przepis.
    Muszę jeszcze spróbować ze słonymi nadzieniami.
    Pozdrawiam,
    Wierna fanka gotuj.skutecznie.tv 🙂

  33. ania:)
    | Odpowiedz

    ja pieklam z calej porcji, dodalam dwa opakowania drozdzy instant czyli 14 gr, zamiast nutteli do srodka wlozylam pokruszona czekolade, wyszy pyszne, musze sprobowac z czekolada bakaliowa 🙂

  34. ania:)
    | Odpowiedz

    przepyszne:) zniknely odrazu:)

  35. Panna_K
    | Odpowiedz

    No i jednak chcica wygrała 😉 Rogaliki piekłam w rozgrzanym prodiżu (na górną grzałkę mam stary okrągły typ) 20-23min trzeba po prostu patrzeć. Ale powiem tak Magdo jest Pani BOSKA! Dzięki Tobie nauczyłam się zwijać rogaliki! a co do wypieku chylę głowę, ciasto mięciutkie, delikatne i bezproblemowe a Moja Mamuśka zachwycona (jest bardzo wybredna). Podziękowała Nam za wspaniałą pobudkę zapachem cieplutkich rogalików 😉

    • Aga
      | Odpowiedz

      Czy zamiast świeżych drożdży można użyć w proszku??? Jesli tak to ile??

  36. Dominika
    | Odpowiedz

    Jestem poczatkujaca kucharka i mam pytanie czy moge dodać drożdze instant zamiast świeżych? I jesli tak to w jakich proporcjach na cała porcje rogalikow z góry dziękuje za pomoc

  37. Panna_K
    | Odpowiedz

    Witam może ktoś już piekł te rogaliki w prodiżu? Nie mam piekarnika a mam tzw. przysłowiową chcice i chyba je zrobię…. hmmm

    • MaGda
      | Odpowiedz

      W prodiżu niestety nie piekłam:(
      …ale jak zrobisz, to, proszę, koniecznie daj znać jak poszło -dla mnie i dla przyszłych zainteresowanych:)
      Z góry dziękuję!
      MaGda

  38. Marta
    | Odpowiedz

    Zrobiłam! z czekoladą… wyszły pyszne, mięciutkie 🙂 nie zdąrzyły wystygnąć a pół blachy rogalików już znikło, niebo w gębie! 😉

  39. Zebra
    | Odpowiedz

    Kolejny hit 🙂
    W ciągu tygodnia 3 razy zrobiłam rogaliki tak szybko znikały a rodzinka wciąż wołała o jeszcze 🙂
    Nam najlepiej smakują z marmoladą truskawkową bez polewy.

  40. geri
    | Odpowiedz

    oj troszke mi uciekl dzem z niektorych rogalikow , ale nie szkodzi i tak sa pycha 😉 Dzieki za super przepis. O a w nim byla dla mnie nowinka , ciasto drozdzowe w lodowce, zawsze myslalam ze drozdzowy kochaja cieplo . Pozdrawiam

  41. Weronika
    | Odpowiedz

    Dobry wieczór , mam nadzieje ze pani szybko odpisze ! Otoz wlozylam ciasto do lodowki minelo pol godziny a ono wcale nie urosłoo…Czy moge to ciasto teraz postawic do wyrosniecia w cieplym , nic sie nie stanie ?Albo juz od razu je piec bez wyrosnięcia ? z góry dziekuje 🙂

  42. Agata
    | Odpowiedz

    pomimo małej staranności w wykonaniu roglikow z mojej strony, której powodem był brak najmniejszel ilości dodatkowego czasu, rogaliki wyszły piękne, mięciutkie i pachnące, żaden z domowników nie mógł się oprzeć, teraz czekają na drugą turę, dziękuję i pozdrawiam 😉

  43. Basia
    | Odpowiedz

    Zawsze balam sie robic ciasto drozdzowe a twoj przepis na rogaliki jest rewelacyjny ja zrobilam z masa makowa i niech sie schowa makowiec.Jutro zrobie z dzemem bo bardzo szybko znikajace.Dzieki za przepis szybki i prosty.Moze moge skorzystac jeszcze z jakiegos twojego przepisu????

  44. monika
    | Odpowiedz

    Robię te rogaliczki i już mi się podobają tak pięknie rosną na pewno nie raz będę je robić:P pozdrawiam

  45. Anonim
    | Odpowiedz

    […] […]

  46. ella
    | Odpowiedz

    Rogaliki rewelacja!!!! byłam bardzo sceptyczna- bez wyrabiania ciasta, bez czekania aż zaczyn zacznie pracować, tylko godzina w lodówce- a jednak!!! są bezbłędne!!!
    ja piekę zawsze z użyciem masła i polecam posmarować jednak jajkiem zamiast mleka, ładniej się prezentują.
    Dziękuję za ZNAKOMITY i szybki przepis. Wciąż nie mogę się nacieszyć, że wyszly tak znakomicie (a próbowałam już bardzo wielu przepisów na rogaliki!)
    Pozdrawiam Pani Magdo i gratuluję talentu kulinarnego :-)))

  47. Ewelina B.
    | Odpowiedz

    Pani Magdo, słuszna nazwa tych rogalików „szybko znikające”. Rogaliki bardzo łatwe w obróbce, a do tego mięciutki,e pulchne i przepyszne. Dziękuje za kolejny fantastyczny przepis.
    Pozdrawiam.

  48. areczek
    | Odpowiedz

    rogaliki boskie !!!! gratuluje

  49. Magda
    | Odpowiedz

    Już kilka miesięcy mineło odkąd pierwszy raz robiłam rogaliki z Twojego przepisu. Od tamtej pory robię je bardzo często, niemal codziennie, i zawsze z podwójnej porcji. U mnie królują z nutellą lub marmoladą różaną, aczkolwiek z jabłkami czy drzemem z czarnej porzeczki też są pyszne 😉

  50. Sylwia
    | Odpowiedz

    No i znowu je zrobiłam 🙂 Teściowa zapytała gdzie kupiłam takie pyszne 😀 A tu niespodzianka, sama upiekłam:

    http://img33.imageshack.us/img33/7635/img2485tile1.jpg

    Dziękuję za przepis i pozdrawiam serdecznie 🙂