Rogaliki drożdżowe z dżemem -pyszne i szybko znikające:)

z 472 komentarze

Rogaliki drożdżowe z dżemem -szybkie i smaczne:)

Świeże, mięciutkie rogaliki wypełnione dżemem i przyozdobione niteczkami lukru…

Rozkosz dla podniebienia:) Nic dziwnego, że aż chce się je nazwać szybkimi! Dlaczego? Otóż robi się je szybko i znikają szybko, no i szybko zostaje po nich tylko miłe wspomnienie… oraz pytanie „mamusiu, jutro też zrobisz rogaliki?”

Przepis dostałam wieki temu od koleżanki z pracy. Obie pracujemy już teraz gdzie indziej i nie mam z nią kontaktu, ale może kiedyś trafi na tę stronę i wówczas przeczyta: Marika, wielkie dzięki! Oprócz niewątpliwego atutu, jakim jest super smak i prostota wykonania, ich urok polega też na tym, że nadzienie może być dowolne. Ja daję do nich najczęściej dżem oraz w wersji czekoladowej –nutellę. Są pyszne. I zgubne dla tych, co dbają o kalorie, bo chce się je jeść, póki nie znikną z talerza:) Ale czasem warto się zapomnieć… Polecam! Rogaliki rzecz jasna:)

:: Jeśli jednak zostaną (lub gdy upieczemy specjalnie w tym celu więcej:)), to możemy je wziąć do pracy -są wówczas świetną przekąską w przerwie na kawę.

Składniki oraz szczegółowy przepis podaję poniżej:) Wypróbuj i podziel się Twoją opinią!
A oto filmik jak przygotowałam rogaliki drożdżowe z dżemem -pyszne i szybko znikające:). Zapraszam do obejrzenia!

Rogaliki drożdżowe z dżemem -pyszne i szybko znikające:)

czas przygotowania: 95-110 minut (z czego 60 minut to wyrastanie ciasta, a 30 minut to czas pieczenia:))

SKŁADNIKI:

ciasto na rogaliki –do wyboru:

– na całą porcję (tj. 48 małych rogalików):

  • 1 kostka margaryny
    /w prezentowanej wersji brałam 250 g, ale później sprawdziłam, że można wziąć też 200 g i jest ok, więc teraz zazwyczaj robię tę drugą wersję z mniejszą ilością tłuszczu;)/
  • 5 dag drożdży
  • 1/4 szklanki ciepłego mleka
  • 4 łyżki cukru
  • 3 szklanki mąki (pszenna typ 500, może być też 450 lub 650)
  • szczypta soli
  • 2 całe jajka

 

– na pół porcji (24 małe rogaliki):

  • 1/2 kostki margaryny
  • 2,5 dag drożdży
  • 1/8 szklanki ciepłego mleka
  • 4 łyżeczki cukru
  • 1,5 szklanki mąki (lub 2 niepełne mniejsze szklanki)
  • szczypta soli
  • 1 całe jajko

do tego:

  • nadzienie np. gęsty dżem (ja biorę wiśniowy lub galaretkę z czarnej porzeczki) lub nutella
  • lukier:
    -3 łyżki cukru pudru
    -1 łyżeczka mleka

Margarynę podgrzewam tak, aby była bardzo miękka, ale jeszcze nie płynna.

Drożdże wkruszam do mleka, dodaję cukier i mieszam do rozpuszczenia składników.

Do miski wsypuję mąkę, sól, wbijam jajko, wlewam przygotowane wcześniej mleko z drożdżami i cukrem oraz miękką, niemal roztopioną margarynę. Mieszam łyżką do połączenia składników na miękkie, gładkie ciasto. Trwa to nie dłużej niż 2 minutki i kiedy ciasto jest gotowe przykrywam miskę np. talerzem i wstawiam do wyrośnięcia: pod przykryciem na godzinę do lodówki.

Po tym czasie wyjmuję ciasto z lodówki –powinno być nie tylko wyrośnięte, ale i miękkie oraz już nieco sztywniejsze (od zimna), a przez to łatwiejsze do obróbki. Od razu rozgrzewam piekarnik do 200 st. C

Dzielę ciasto na części (jeśli robię z całej porcji na 4 części, jeśli z połowy składników, to na 2 części) i każdą z nich po kolei rozwałkowuję w koło i dzielę na trójkąty (jak pizzę), nakładam dżem i z każdego trójkąta formuję rogalik.

Ilość trójkątów, na jaką podzielimy koło zależy od tego jakie chcemy mieć rogaliki –małe czy duże:) Ja zazwyczaj robię małe, więc każde koło dzielę na 12 trójkątów i otrzymuję łącznie: z całej porcji 48 rogalików, a z połowy: 24 rogaliki. U mnie połowa porcja to taki „rzut na 1 blachę”, a cała porcja to 2 blachy, czyli 2 „wsady” do piekarnika:)

Na każdy trójkąt, przy krawędzi koła nakładam gęsty dżem (lub dowolne inne nadzienie), po czym zawijam go, zakładając na dżem i rolując w rogaliki (dla tych, którzy nigdy nie robili rogalików, pokazuję to szczegółowo w filmiku na Gotuj.Skutecznie.Tv, gdzie filmik jest przy każdym przepisie).

Rogaliki układam na wyłożonej papierem do pieczenia blasze, zachowując między nimi odstępy, bo będą jeszcze rosły w czasie pieczenia. Następnie smaruję z pomocą pędzelka (lub palcami, jeśli nie mam pędzelka:)) rozkłóconym jajkiem albo mlekiem.

Piekę w 200 st. C na trzeciej półce od dołu (można z termo obiegiem) przez jakieś 15 minut. Czas pieczenia zależy od piekarnika, więc uważnie obserwuję pod koniec:) Powinny być ładnie zrumienione.
Jeśli piekę „na jednej blasze” tj. z połowy porcji, to wyłączam grzanie, trzymam rogaliki 2-3 minuty w zamkniętym piekarniku, po czym wyjmuję i wykładam na kratkę-ruszt, żeby wystygły.
Jeśli piekę „w dwóch rzutach” tj. z całej porcji, to I partia piecze się trochę dłużej, druga krócej, bo piekarnik jest już mocno nagrzany. Gotowe rogaliki wyjmuję i wykładam na kratkę-ruszt, żeby wystygły.

Kiedy są już gotowe, przygotowuję lukier: mieszam cukier puder z mlekiem, mleko wlewam stopniowo, partiami  –zawsze można go dolać, a odlać już nie za bardzo. Lukier powinien być gęsty.

Rogaliki (na talerzu lub jeszcze na kratce-ruszcie) polewam ozdobnie lukrem, czekam aż zastygnie, wykładam na talerz i podaję na stół.

Znikają błyskawicznie:)

Smacznego:)

:: Spróbujesz? A może już po wszystkim i zajadasz się… ze smakiem:)?
Wyślij link do przepisu znajomym i/lub wpisz kilka słów w Komentarzach, dzieląc się Twoją opinią -dziękuję!

Jak zrobisz, proszę, oznacz danie tagiem #skutecznietv na INSTAGRAMIE! Chętnie na nie zerknę:)

eBooki i video inspiracje dla Ciebie

FB30Dni -Śniadania, Obiady, Kolacje - dostęp (okładka)
Domowe mięsa i wędliny - eBook (okładka)
SkutecznieTV (vol.2) - eBook (okładka)

Zobacz też



Skomentuj

472 Komentarze

  1. Renata / Krystyna
    | Odpowiedz

    Witam serdecznie wlasnie przepisalam ten przepis i zaraz zabieram sie do pracy jak czytam to jest zeczywiscie prosty i szybki .Ale czy mi tez takie wyjda to zobaczymy bo jeszcze nigdy nie robilam to jest pierwszy raz .Na pisze po zrobieniu jakie wyjda i opinie tez moich chlopakow – smakoszy !!! 🙂

  2. Ula
    | Odpowiedz

    Mój stary przepis na drożdżowe rogaliki ląduje w koszu. Pani rogaliki są łatwiejsze w zrobieniu i smaczniejsze. Bardzo dziękuję!

  3. Dorota
    | Odpowiedz

    To mój dyżurny przepis na rogaliki, zawsze wychodzą i zawsze są pyszne. Piekę z różnym nadzieniem a ostatnio używam mąki żytniej 🙂

  4. Mirka
    | Odpowiedz

    Upieklam dzis rogaliki pierwszy raz.Dalam maslo zamiast margaryny i byc moze to spowodowalo,ze ciasto przykleilo sie do walka/zbyt tluste?/Uzylam wiec tylko dloni do uformowania i „rozwalkowania „ciasta.Poszlo swietnie.Oczywiscie rogaliki pyszne.dziekuje za wspanialy przeps.

  5. Dawid
    | Odpowiedz

    Możecie podawać przepisy w gramach, byłoby łatwiej. 🙂

  6. Olga
    | Odpowiedz

    Czy mozna uzyc suchym drozdzy???

  7. Klaudia
    | Odpowiedz

    Witam. Jakiej wielkości dokładnie są rogaliki? Poda pani np w cm? Pozdrawiam

    • Ania
      | Odpowiedz

      Serio pytasz o cm rogalików ?? Ja sama dziś robię po raz pierwszy w życiu i nie interesują mnie takie zbędne detale. Jakiej wielkości wykroję trójkąty, takie będę mieć rogale. To chyba oczywiste… 🙂 w

  8. Ania
    | Odpowiedz

    Nigdy nie miałam ręki do drożdżowego…. ale ciacho drożdżowe uwielbiam. Dziś zrobiłam te rogaliki. Ciasto oczywiście nic nie urosło, albo bardzo mało. Nie lubię wyrzucać i stwierdziłam że zrobię te rogaliki z tego co jest, czyli z tego niewyrośniętego…. I co? I wyszły rewelacyjne! 🙂 właśnie znika pierwszy talerz.
    Myślę że masło które dałam do przepisu było zbyt chłodne, tzn. schłodziło się trochę za mocno ( po uprzednim delikatnym bardzo, na małej mocy, grzaniu w mikrofali)

  9. Jola
    | Odpowiedz

    Pani Magdo,
    rogaliki rewelacja! Szybko i pysznie. Zawsze lubiłam ciasto drożdżowe, ale to wyrabianie. A tu proszę, można bez żmudnego wyrabiania.

  10. aga
    | Odpowiedz

    ROGALIKI PYCHOTA.PRZEPIS MEGA SZYBKI.NIE MA OPCJI ŻEBY SIĘ NIE UDAŁY.ROBIŁAM DUŻĄ PORCJĘ A NA TALERZU ZOSTAŁO TYLKO PARĘ SZTUK.NAPEWNO UPIEKĘ JESZCZE NIE RAZ.DZIĘKUJĘ BARDZO ZA PRZEPIS.POZDRAWIAM PANIĄ

  11. Kasia
    | Odpowiedz

    Rogaliki przepyszne,dzięki za przepis 🙂

  12. Daria
    | Odpowiedz

    Robbie drugi rät za pierwstym raten wyszly Idealziel a teraz nie uroslo Mi wogole ciasto ? Dlaczego? Dalai wszystko wg Preise. Zalamana:-(

  13. Renata
    | Odpowiedz

    Witam,robilam juz te rogaliki kilka razy i sa pyszne i latwe w przygotowaniu(nawet mi wychodzą:).Chcialam zapytac czy mogę uzyc suchych drożdży,bo niestety świezych nie dostalam:(Jezeli tak to w jakich proporcjach.Dzięki,Pozdrawiam

  14. Ewelina
    | Odpowiedz

    Robiłam 2 razy, wyszły super. Dziękuję za przepis:)

  15. ewa
    | Odpowiedz

    Pyszne ale nastepnym razem dam wiecej cukru bo jak dla mnie za malo slodkie.dziekuje za wspanialy przepis

  16. Maria
    | Odpowiedz

    Witam Madziu ! W piątek piekłam batony energetyczne, w sobotę robiłam zapiekankę z pierożkami, dziś na obiad mam karkówkę w piwie z pieczarkami a w lodówce rośnie ciasto na rogaliki. Czy to można nazwać uzależnieniem od bloga ?? Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej niedzieli

  17. Iza
    | Odpowiedz

    Ostatnio robiłam ze 2 lata temu.Wracam bo sa najlepsze ze wszystkich mi znanych.Cudowne,polecam wszystkim

  18. Karola
    | Odpowiedz

    Wyszly pyszne. Ciasto super puszyste po wyrosnieciu a po upieczeniu kruche …i pyszne 🙂

  19. Asia
    | Odpowiedz

    Palce lizać ! 🙂

  20. Monika
    | Odpowiedz

    rogaliki juz raz robiłam – pyszne wyszły a czy zamiast masła mozna dać olej jak tak to ile? Po prostu niechce mi sie iść do sklepu 🙂

  21. Naual
    | Odpowiedz

    To są najlepsze rogaliki, jakie kiedykolwiek robiłam i jadłam 🙂 Dzięki temu przepisowi jestem królową rogalików 😀
    Dzięki za super przepis!

  22. Agnieszka Warska
    | Odpowiedz

    Wydaje mi się, że podany przez Ciebie sposób jest świetny, z chęcią go wypróbuje w najbliższym czasie. Wcześniej robiłam tylko takie http://www.open-youweb.com/jak-zrobic-rogaliki-drozdzowe-z-dzemem/ też dobre, ale warto w końcu spróbować czegoś nowego. Dzięki za ten przepis.

  23. mycha
    | Odpowiedz

    Czy rozpuszczone drożdże dodajemy do mąki tez letnie czy juz całkiem zimne mogą być?

    • MaGda
      | Odpowiedz

      mogą być letnie (nawet lepiej), ale jak zupełnie ostygną to też nic się nie stanie:)

      • mycha
        | Odpowiedz

        Dziękuję za szybka odpowiedź 🙂 lecę po drożdże 😉 Robiłam juz wafelki cytrynowe i sałatke z kurczakiem 🙂 Świetne przepisy 😉 Pozdrawiam 🙂

  24. Iwona
    | Odpowiedz

    Witam 🙂 świetny przepis na rogaliki i bardzo szybki. Mąż nie mógł uwierzyć, że sama takie zrobiłam. Jestem mistrzem w swojej kuchni hehe. Dziś piekę po raz kolejny i na pewno nie ostatni. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  25. Dorota
    | Odpowiedz

    Dziekujemy za wspanialy i latwy przepis na rogaliki. Wyszly przepyszne. Moje dwie coreczki mi pomagaly, zawijaly rogaliki i byly zachwycone i pomaganiem i smakiem rogalikow. Zrobilysmy z dzemem truskawkowym, jagodowym i nutella. Uwielbiamy tez Pani przepis na sledzie w smietanie i salatke sledziowa. Dziekujemy.

  26. Ewa
    | Odpowiedz

    Pani Magdo jeszcze nigdy mnie ten przepis nie zawiódł. Jest po prostu cudowny. Bardzo Pani dziękuję. Uwielbiam Pani przepisy!!! Każdy trafiony. Uwielbiam też patrzeć jak sprawnie i „smacznie” porusza się Pani przy przygotowywaniu potraw. Czyściutko i apetycznie!!!

  27. Barbara
    | Odpowiedz

    Pani Magdaleno BARDO się ciesze , ze trafilam na Pani stronkę . Jest Pani WIELKA, a wszystkie przepisy wspaniale . Wszystko smaczne i znakomite !!!!!! Babka kolorowa , serniki , zapiekanki ,pizza itd. Kilogramy przybywaja , ale to nic ! bo warto hi hi hi !!!!!! Moja druga polowa zadowolona i ja tez , brak mi słów . Od miesiąca jestem Pani fanką i dzień bez odwiedzin u PANI JEST DNIEM STRACONYM hi hi hi !!!!!!! Pozdrawiam !!!!! Ps.Zapomniałam wspomnieć o chlebku !!!!! Od miesiąca nie bylam w piekarni ! DZIĘKUJĘ !!!!!!! Basia

  28. paulina
    | Odpowiedz

    Właśnie zrobiłam dziś te rogaliki i potwierdzam są mega pyszne 🙂

  29. Daria
    | Odpowiedz

    Pani Magdo dzisiaj piekłam rogaliki wyszly pyszne szybko zostały zjedzone jestem pod wrazeniem pani strony a pani przepisy sa dla mnie inspiracja do gotowania 😉 pozdrawiam;)

  30. barbara
    | Odpowiedz

    witam ponownie.Pani Magdo jest pani wielka ;)ja kucharka od siedmiu boleści odkad znalazłam pani stronę stwierdzam ze nie jest ze mna aż tak żle(mam na mysli gotowanie)Dzisiaj upiekłam rogaliki z tego przepisu tylko zamiast dzemu dalam próżone jabluszka,wyszly przepyszne i szybko zniknęły,a musze pani powiedzieć ze ja i mój 11 letni syn jestesmy strasznymi łasuchami.Z pani przepisami zycie w kuchni stało sie radośniejsze a przedewszystkim jestem dumna z siebie ze jednak coś potrafię i nic nie laduje w koszu ,a dotychczas czesto tak bywalo ;( uwielbiam panią to mało powiedziane ;))))) pozdrawiam serdecznie i zyczę zdrowych spokojnych świat Bożego Narodzenia .

  31. Asia
    | Odpowiedz

    Pani Magdo, to wspaniały i naprawdę łatwy w wykonaniu przepis, kilkakrotnie piekłam już rogale , zachwyt dzieci i znajomych był duży. Osobiście wolę dodać masło zamiast margaryny. Prezentuje pani ciekawe przepisy ! Dziękuję bardzo

  32. Asia
    | Odpowiedz

    Pyszne. Poleciłam znajomej, ona swojej mamie, a ta koleżance! Miękkie wprost rozpływają się w ustach! Robiłam już z budyniem, powidłami, czekoladą i serem…wszystkie pyszne.

  33. Magda
    | Odpowiedz

    Witam Pani Magdo. Pisze z zapytaniem ile do 2,5dag drozdzy? 🙂 dziekuje i pozdawiam

    • MaGda
      | Odpowiedz

      to 25 g, czyli 1/4 standardowej kostki drożdży piekarskich:)

  34. Kasia K.
    | Odpowiedz

    Dzisiaj zrobiłam rogaliki z masą makową i lukrem (z odrobiną aromatu migdałowego)…wyszły idealne :)) Przepyszne!!!

  35. Ewa
    | Odpowiedz

    Przepis fantastyczny. Rogaliki wychodzą boskie, a w dodatku robi się je błyskawicznie 😀 Gorąco polecam!!!

  36. Małgosia
    | Odpowiedz

    Rogaliki zawsze wychodzą cudownie i zachwycają całą rodzinkę.POLECAM:)

  37. Kasia
    | Odpowiedz

    Pani Madziu, rogaliki przepyszne, zrobiłam je dzisiaj po raz pierwszy i musiałam dorobić drugą porcję, bo mi w domu żyć nie dali 😉 Bardzo łatwe w przygotowaniu, moje były w wersji z powidłami śliwkowymi i lukrem migdałowym, po prostu pychotka…mniam mniam! Wypróbowałam już wiele Pani przepisów, dzięki czemu rozwinęłam się kulinarnie, jest Pani przesympatyczną osobą i z niecierpliwością czekam na kolejne filmiki.
    Wszystkiego dobrego życzę!!! Pozdrawiam :* /Kasia z okolic Poznania 🙂

  38. Ewa
    | Odpowiedz

    Dzisiaj upiekłam z budyniem, wyszły smaczne.
    Z jednej porcji wyszło mi 59szt.
    Dziekuje za przepis.

  39. hanka
    | Odpowiedz

    Dzisiaj upiekłam te rogaliki z marmoladą,orzechami i makiem.Wyszły super,margaryny dałam 200g i łyżkę smalcu-dziękuje i pozdrawiam.

  40. Ilona
    | Odpowiedz

    Witam Pani Magdo.Często korzystam z Pani przepisów, są naprawdę bardzo fajne i zawsze wychodzą. Rogaliki szybkoznikające to już stały deser w mojej kuchni. Mam jedno pytanie dotyczące własnie tych rogalików. Czy zdarzyło się Pani kiedyś trzymać rosnące ciasto w lodówce dużo dłużej niż godzinę? Dlaczego pytam? Otóż…. Chciałabym zrobić dziś wieczorem ciasto , ale rogaliki upiec dopiero jutro. Po prostu, potrzebuję żeby jutro były świeżutkie, ale po pracy nie będę miała aż tyle czasu żeby robić od zera. I tak sobie wymysliłam,że ciasto dziś, a jutro tylko szast prast do piekarnika…;) Co Pani o tym mysli? Czy ciasto przez noc nie wyjdzie mi z lodówki??:) Pozdrawiam Ilona

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Robiłam drożdżówkę „przez noc” tj. ciasto na noc w lodówce i bułki (już uformowane rosną w lodówce przez noc i było ok, ale tych rogalików nie robiłam:( I nie wiem jak się zachowają. Trzeba po prostu sprawdzić:(
      Może najlepiej przy okazji następnego pieczenia zrobić eksperyment, a właściwie 2? 1) odłożyć małą część ciasta na noc i zobaczyć jak się zachowa (czy nie przerośnie) i po nocy formować rogale, a 2) do lodówki włożyć na noc 1-2 już uformowane rogaliki i zobaczyć jak się zachowają po nocy. Bo pewnie wygodniejsza byłaby wersja 2:) Wtedy wystarczy tylko uformować i gotowe na blasze do lodówki (pod przykryciem, by nie wyschły), a po pracy tylko wyjąć do temp. pokojowej i rozgrzać piekarnik. Ale tak, jak piszę: trzeba to sprawdzić na własnej skórze:( Ja nie sprawdzałam, choć przyznam, że może przy okazji najbliższego ich pieczenia sprawdzę, bo to dość kuszące:)

      • ilona
        | Odpowiedz

        Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź i podpowiedź 🙂 Tak własnie zrobię jak Pani proponuje, czyli rogaliki zrobię dziś, część upiekę od razu,a jedną blaszkę gotowych rogalików przetrzymam w lodówce i upiekę jutro. W ten sposób przekonam się , czy mozna z nimi tak działać . Oczywiście podzielę się z Panią doświadczeniem. Miłego popołudnia. Ilona

        • MaGda
          | Odpowiedz

          Super! Z góry dziękuję za info jak poszło z tym przeczekaniem w lodówce przez noc, bo naprawdę jestem ciekawa!

  41. Dorota
    | Odpowiedz

    Pani Madziu czy te nogaliki dlugo są świeże? Czy moge je przechowywac w puszce metalowej, takiej na ciasteczka?

  42. Agnieszka
    | Odpowiedz

    Rogaliki właśnie znikają z talerza. Wyszły cudowne, zważywszy na fakt, że robione po raz pierwszy 🙂 Pani Magdo jestem pod wrażeniem Pani pomysłów i talentu. Z Panią wszystkie dania wydają się być fenomenalnie proste.

  43. Kama
    | Odpowiedz

    Czy mozna zamienic make pszenna na tortowa???? Bo w chwili obecnej taka tylko posiadam;)

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Tak, w tych rogalach można:)

  44. Greg
    | Odpowiedz

    Dziękuje za przepis. Bardzo smaczne rogaliki i szybkie do zrobienia

  45. barbara
    | Odpowiedz

    Pani Magdo ,dzisiaj upiekłam rogaliki z tego przepisu,niebo w gebie tak bym to ujeła;)pozdrawiamy

  46. Lena
    | Odpowiedz

    Naprawdę pyszne !!! ♥ Polecam , ale trzeba dodać o wiele więcej mąki . 😉

  47. Ula
    | Odpowiedz

    rogaliki wyszly mega pyszne dziekuje slicznie za przepis

  48. Szukałem, szukałem i znalazłem 🙂 Wyszły naprawdę smaczne rogaliki. I nie było to jakoś potwornie trudne, choć jestem sporym laikiem kuchennym. Może dlatego, ze przepis na te rogaliki napisany bardzo dobrze. Naprawdę dobre – zajadałem się z córcią cały wieczór 🙂

    Dziękuję i pozdrawiam…

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Cieszę się, że smakują:)

  49. Anka
    | Odpowiedz

    Dziekuje za odpowiedz. Jutro zrobie. 🙂

  50. Anka
    | Odpowiedz

    Pytanko: kostka margaryny to 200gr czy 250gr? Dziekuje i napewno jutro zrobie. 🙂

    • MaGda
      | Odpowiedz

      W prezentowanej wersji brałam 250 g, ale później sprawdziłam, że można wziąć też 200 g i jest ok, więc teraz zazwyczaj robię tę drugą wersję z mniejszą ilością tłuszczu;) Uzupełniłam już przepis o tę informację. Pozdrowionka:) M.