Jak przygotować łososia na grilla /sposób 1/

z Brak komentarzy
Jak przygotować łososia na grilla /sposób 1/

Kiedy jedziemy na proszonego grilla, zawsze zabieramy coś na ruszt:) Wiadomo, że będzie kiełbacha, karkówka czy inne mięsa, więc dla odmiany często przyrządzam łososia. Mam kilka sposobów na tę smaczną rybę w wersji grillowej i dzisiaj prezentuję jeden z nich -prosty do bólu, ale bardzo smaczny;) Taką rybę można przyrządzić tuż przed wyjazdem lub dzień wcześniej i wstawić do lodówki. Jest bardzo szybka w przygotowaniu!

Jak przygotować łososia na grilla /sposób 1/

  • kawałki łososia w dowolnej ilości (filet, dzwonko)
  • przyprawy -wybór według uznania, ja najczęściej idę w prostym kierunku i dodaję poniższe:
    – sól
    – przyprawa do ryb
  • schłodzone masło (takie z lodówki)
  • folia aluminiowa

Rybę myję, oczyszczam i osuszam. Przyprószam z obu stron solą oraz przyprawą do ryb. Folię aluminiową dzielę na tyle kawałków, ile mam ryb. Każdy kawałek ryby układam na prostokącie folii aluminiowej, układam na nim plasterek schłodzonego masła i zawijam w szczelne paczuszki. Ja robię to tak, że krawędzie folii łączę nad rybą, tworząc nad nią taki jakby namiot, zawijam w kierunku ryby, zamykając paczuszkę od góry (zostawiam trochę luzu na parę powstającą podczas grillowania), po czym zawijam szczelnie boki i gotowe. Szczegółowo pokazuję to na Gotuj.Skutecznie.Tv w filmiku dołączonym do przepisu;)

Paczuszki układam potem na grillu i pozwalam im nabierać mocy przez jakieś 15 minut (jeśli grill jest już solidnie nagrzany;) Taka ryba jest soczysta i delikatna, i jest miłą odskocznią od zwyczajowych karkówek czy kiełbasek:)

Szczegóły w krótkim filmiku -zapraszam do obejrzenia:

Jak zrobisz, proszę, oznacz danie tagiem #skutecznietv na INSTAGRAMIE! Chętnie na nie zerknę:)

eBooki i video inspiracje dla Ciebie

FB30Dni -Śniadania, Obiady, Kolacje - dostęp (okładka)
Domowe mięsa i wędliny - eBook (okładka)
SkutecznieTV (vol.2) - eBook (okładka)

Zobacz teżSkomentuj