Jak mrozić owoce -śliwki, wiśnie i inne

z Brak komentarzy

Jak mrozić owoce -śliwki, wiśnie i inne

Dzisiaj o tym jak mrozić owoce –na przykładzie wiśni, ale w ten sam sposób można mrozić także np. śliwki czy inne wybrane owoce. Ja oprócz wiśni i śliwek, zazwyczaj mrożę także truskawki, maliny i jagody, bo te najczęściej wykorzystuję później do pierogów, ciast czy deserów. Oczywiście nie mrożę w ilościach hurtowych, bo nie mam dedykowanej do tego zamrażarki, ale po kilka paczuszek mrożę i np. zimą są jak znalazł na specjalne okazje;)

Układam owoce zachowując odstępy na wyłożonym folią spożywczą płaskim talerzu lub blasze lub innej płaskiej powierzchni i wstawiam do zamrażarki. Można ułożyć w kilku warstwach, przekładając każda płatem folii spożywczej. Gdy się zamrożą, z łatwością je zdejmuję (dzięki folii), przekładam do woreczków, szczelnie zamykam i przechowuję w zamrażarce przez kilka miesięcy. Zainteresowanych zachęcam do obejrzenia krótkiego filmiku:)

Jak najwygodniej mrozić owoce:

Jak zrobisz, proszę, oznacz danie tagiem #skutecznietv na INSTAGRAMIE! Chętnie na nie zerknę:)

eBooki i video inspiracje dla Ciebie

FB30Dni -Śniadania, Obiady, Kolacje - dostęp (okładka)
Domowe mięsa i wędliny - eBook (okładka)
SkutecznieTV (vol.2) - eBook (okładka)

Zobacz teżSkomentuj

0 komentarzy

 1. Lucyna
  | Odpowiedz

  Ja zamrażam od razu w woreczkach taką ilość, żeby ułożyć je w jednej warstwie i przesypuję delikatnie cukrem. Ponieważ z reguły szykuję większą ilość, to woreczki ułożone jeden na drugim płasko (pojedynczą warstwą owoców) idealnie się do siebie dopasowują i nie zajmują dużo miejsca. Oczywiście nie kładę zbyt wiele woreczków jeden na drugim, żeby nie pozgniatać delikatnych owoców. W podobny sposób mrożę drobne warzywa typu fasolka, kalafior podzielony w różyczki itp.
  Z kolei własnej roboty kaszankę czy białą kiełbasę (nawet gołąbki) zamrażam w sposób pokazany przez Ciebie. Ponieważ tych wyrobów wykonujemy dużo jednorazowo to nie przetrwałyby w innej niż mrożona formie.

  Pozdrawiam cieplutko
  L.