Czy i jak obierać pieczarki

z 6 komentarzy

Pytacie często czy obieram pieczarki.

Ja obieram, choć mam świadomość, że są różne szkoły i podejścia:) Jak obierać pieczarki, jak oczyszczać pieczarki i dlaczego wyjaśniam krótko w poniższym filmiku. Zainteresowanych tematem zapraszam do obejrzenia:

Jak zrobisz, proszę, oznacz danie tagiem #skutecznietv na INSTAGRAMIE! Chętnie na nie zerknę:)

eBooki i video inspiracje dla Ciebie

FB30Dni -Śniadania, Obiady, Kolacje - dostęp (okładka)
Domowe mięsa i wędliny - eBook (okładka)
SkutecznieTV (vol.2) - eBook (okładka)

Zobacz teżSkomentuj

6 komentarzy

 1. Ewa
  | Odpowiedz

  Zawsze obieram pieczarki i plucze przed obraniem.

 2. Kasia
  | Odpowiedz

  Ja nie obieram. Myję, jak trzeba używam noża do oskrobania. Tak samo traktuję np. młodą marchewkę czy ziemniaki mimo, że mam świadomość, że ziemia mogła być użyźniana obornikiem, a jak mam warzywka od mamy to jestem tego nawet pewna ;o) Lepsze to niż chemiczne nawozy których się nie zmyje bo wnikają do roślinki.

 3. Piter
  | Odpowiedz

  Może P.Magda powinna wytłumaczyć na czym rosną/jak powstają pieczarki ???

  To ważne.

 4. Kitton
  | Odpowiedz

  Moj maz nigdy ponoc nie obieral i zawsze komentuje, ze to strata czasu bo nic mu sie nigdy nie stalo. Ja zawsze obieram ale nie plucze bo nasiakaja woda. Wychodze z zalozenia, ze nawet jezeli nic sie komus nie stalo do tej pory, to nie znaczy, ze sie nie stanie a jednak sa to warzywa (chociaz, jezeli byc dokladnym, pieczarka to grzyb, nie roslina :)), ktore rosna w ziemi i ciut jej na sobie maja, po co to jesc?

 5. ewa
  | Odpowiedz

  Witam
  Ja obieram i płuczę , ponieważ dotykając ręką zabrudzonej pieczarki przenosi się nieczystości na obraną część pieczarki.
  Słyszałam , że pieczarki są hodowane na końskim nawozie.

 6. Angel
  | Odpowiedz

  Witaj MaGdo,
  ja pieczarki obieram, ale, jeżeli mam do czynienia z brązowymi, to zależy od ich wyglądu. Z białymi, no cóż zdecydowanie nie jestem przekonana do samego opłukania. Pozdrawiam