MaGda - zdjęcie

Cześć, z tej strony MaGda;)

Założyłam tę stronę w 2010 roku, aby zachęcić osoby pracujące do gotowania w domu.

Skutecznie.Tv to video blog kulinarny, gdzie pokazuję jak przygotowuję posiłki dla siebie i mojej rodziny. A Ty możesz mi w tym towarzyszyć!

Lubię gotować, piec, smażyć, prażyć, parzyć… jednym słowem rządzić w kuchni i pitrasić.

Nie zawsze mam na to czas.

Jednak jeść trzeba, a zamawiane jedzenie jakoś mnie nie wzywa. Wolę swoje, bo 1) lepsze 2) wiem co jem 3) wbrew obiegowej opinii nie zajmuje to wcale dużo czasu (przy dobrej organizacji pracy wręcz bezwstydnie mało) 4) a przede wszystkim kucharzenie to dla mnie jedna z przyjemniejszych form relaksu, no po prostu mega mnie odpręża.

Połączenie dwóch powyższych zaowocowało prostymi, acz smacznymi, a co najważniejsze szybkimi w przygotowaniu daniami w dni powszednie oraz może trochę bardziej czasochłonnymi –choć nadal prostymi i smacznymi daniami w trakcie weekendu.

Tak trochę przekornie, chcę przekonać wszystkich, którzy twierdzą, że na gotowanie nie mają czasu, iż GOTOWANIE WCALE TAK WIELE CZASU NIE WYMAGA. To raczej kwestia 1) chęci oraz 2) odrobiny organizacji pracy i rzeczonego czasu:) Nie trzeba przecież od razu przyrządzić szynki gotowanej z figami i liśćmi laurowymi obtoczonej w miodzie i smażonej w cieście… Można dużo prościej i równie smacznie.

 

Jak to się wszystko zaczęło?

Gotowanie fascynowało mnie od dziecka, więc kiedy zaczęłam pracować, byłam przekonana, że każdy potrafi otworzyć lodówkę i szybko upichcić coś smacznego PO pracy. Lub raz, dwa stworzyć smaczną przekąskę DO pracy z tego, co jest w domu.

Okazało się, że nie.

I kiedy tak naprawdę TO zrozumiałam, zrodziła się we mnie ogromna chęć, by pokazać, że TO jest w gruncie rzeczy proste! I że warto gotować w domu, bo szybciej, smaczniej, bardziej wartościowo i świadomie… bo właściwie tylko wtedy naprawdę samodzielnie kontroluję to, co wkładam na talerz. A potem do ust.

I tak właśnie zapadła decyzja, że zakładam blog. Ale nie byle jaki, to musiał być video blog, po to, żeby rzeczywiście przyzwoicie krok po kroku zaprezentować przygotowanie każdego dnia. Wtedy jeszcze YT oraz gotowanie w necie nie były tak popularne jak teraz, a ja musiałam się wszystkiego sama nauczyć. Moje pierwsze filmy są… powiedzmy, że TERAZ zmontowałabym je zupełnie inaczej, ale i tak patrzę na nie z rozrzewnieniem. Przypominają o moich początkach, uczą pokory (tak, są dla mnie trochę obciachowe;)), ale i tak pewnie nigdy ich nie usunę.

I tak blog ruszył.

I działa do tej pory.

I wciąż daje mi ogromną frajdę, a przekazywanie wiedzy i pokazywanie, że gotowanie jest proste stało się moją pasją. Nie taką w słowie, bo to fajnie brzmi, lecz tą prawdziwą PASJĄ, która mnie mocno nakręca;)

Doskonale pamiętam swoje pierwsze pytania, gdy zaczynałam gotować. Oraz to, że do szewskiej pasji doprowadzały mnie odpowiedzi w stylu „To ile tej mąki?” „Na oko.” Na oko! To znaczy ile?! Teraz sama mogłabym tak odpowiedzieć, ale nie odpowiem. Dokładam wszelkich starań, by moje przepisy i to, co przekazuję były maksymalnie precyzyjne tak, by każdy, nawet laik mógł je odtworzyć.

Nie musisz umieć gotować, aby działać samodzielnie w kuchni i upichcić coś pysznego, kiedy tylko chcesz. Włącz Skutecznie.Tv, wybierz przepis i… zaczynaj;) Gwarantuję, że jeśli zrobisz wszystko krok po kroku, to się uda. Nawet, jeśli teraz sądzisz, że nie umiesz gotować. Lub, że nie masz czasu.

Założyłam blog Skutecznie.Tv (wcześniej gotuj.skutecznie.tv) i w tym samym dniu kanał na YouTube Skutecznie.Tv, kilka dni później stronę na FB, a z czasem social media powiększyły się o Instagram. Wszystkie przestrzenie szybko zyskały popularność, którą cieszą się i dziś.

Potem odezwało się wydawnictwo z ofertą wydrukowania książek. Nie śledziłam wszystkich, ale wiem od Was, że dwa pierwsze tytuły krótko po wydaniu weszły na listę bestsellerów Świata Książki oraz Empiku. Przyznajcie się, to Wy wykupiliście nakład! Dziękuję;)

Udało się zatem od podstaw stworzyć efektywną platformę wymiany wiedzy na temat szybkiego gotowania. I nie ukrywam –jestem z siebie dumna! Bo cieszę się, że mam wpływ na wejście młodych ludzi w piękny świat gotowania. Oraz, że osoby pracujące zawodowo po pracy pichcą ze mną obiad, przygotowują wartościowe przekąski „zamiast kanapki”, a domowe imprezy obstawiają daniami gotowanymi z przepisów Skutecznie.Tv To szalenie motywujące. Ba, docierają do mnie sygnały, że z przepisów korzystają firmy cateringowe i że klientom smakuje.

I super. Brawo! Tak trzymać! Ja wciąż mocno wierzę, że gotowanie może być proste i przyjemne. Można gotować smacznie, ale szybko, prosto i wartościowo. I nie przestanę do tego zachęcać;)

 

W wolnej chwili

Kroję warzywa i robię sałatki. Dużo czytam. Uczę się nowych rzeczy (obecnie głównie w zakresie IT, marketingu i rozwoju osobistego), no i pomału wracam do reżimu regularnych ćwiczeń, więc ostatnio całkiem sporo ćwiczę;) I tak, na pierwszym miejscu [świadomie] wciąż jest rodzina, choć [podświadomie] praca potrafi mnie wciągnąć na tyle, że muszę sobie o tym przypominać… w kalendarzu:( Straszne, wiem. Ale nieustannie pracuję nad tym, by to zmienić na lepsze.

 

A teraz…

Zapraszam na blog;)

MaGda