Nowy wygląd bloga

z 31 komentarzy

Dzień dobryyyy;)

Szybki wpis informacyjny, bo zadzieją się zmiany, a nie chcę Was zaskoczyć.

Nadszedł czas, by zmienić wygląd i funkcjonalności bloga.

Nowy wygląd blogu -screen

Wynika to częściowo z moich potrzeb i kierunku rozwoju bloga, a częściowo z Waszych oczekiwań. Dzięki ankiecie, którą wypełnialiście wiem już mniej więcej jakie są Wasze potrzeby w zakresie korzystania z tego bloga i zamierzam je w miarę możliwości wdrażać.

Może nie wszystkie, ale te, które powtarzały się najczęściej. A trochę ich było… Na tyle „dużych”, że obecny, skrajnie prosty i funkcjonalny szablon bloga mógł ich zwyczajnie nie udźwignąć. Nieuniknione jest zatem wprowadzenie zmian od strony „silnika” oraz szablonu i… mam nadzieję, że nic się przy okazji nie wysypie!

Ważne: Korzystając z okazji, dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi, odpowiadając na pytania z ankiety. A wiedzcie, że odpowiedzi szły w tysiącach! Miałam więc co czytać i analizować. Stąd cieszę się podwójnie, że prezent, który dla Was przygotowałam w zamian za wypełnienie ankiety spodobał się, no a przede wszystkim, że się Wam przydał.
Jeśli kiedykolwiek będziecie mieli ochotę podzielić się wnioskami, podpowiedziami czy potrzebami w zakresie funkcjonowania i korzystania z tego blogu, to śmiało! Serdecznie zapraszam i będę za nie wdzięczna. Nie planuję zarzucać Was ankietami, więc można to zrobić w dowolnym miejscu na blogu np. w komentarzach pod przepisem. Ja je wyłapię i zapiszę!

…uprzedzając pytania: nad możliwością druku przepisów pracuję i mam nadzieję, że rozsądnie rozkminię ten problem. Jeśli znacie szybki i skuteczny sposób na zgrabne drukowanie pojedynczych przepisów, to proszę, podzielcie się wiedzą –a ja, jak tylko się da, wdrożę ją dla Was na blogu.

Ok, to do konkretów…

Czego możecie się spodziewać po zmianie?

Piszę o tym po prostu, by nie zabić Was zaskoczeniem;)
Co będzie inne? Z najważniejszych na teraz rzeczy:

 • Zmieni się wygląd i szata graficzna –wciąż będzie skrajnie prosto, BO kluczem i sercem bloga z założenia wciąż mają być przepisy. Zatem wygląd będzie inny, ale dotychczasowa treść zostaje. To tak, jakby przebrać się w nową odzież. Znana nam dobrze osoba (tu: dotychczasowa treść blogu) zostaje ta sama, tylko zmienia się odzież (tu: szata graficzna i funkcjonalności). To samo, ale w nowej odsłonie;) A taka zmiana odzieży może odkryć nowe oblicze (tu: przydatności dla Was)
 • Pojawi się strona główna z najważniejszymi informacjami dla Was (przepisy sezonowe, polecane, przykładowy jadłospis do pobrania, newsletter, o który pytaliście, itp.).
  Na tej stronie głównej wstawię swoje zdjęcie, dość duże, żeby osoby, które z różnych względów NIE odczytają tego wpisu nie miały problemów z rozpoznaniem bloga;)
 • Będzie możliwość zapisu i dołączenia do subskrybentów Skutecznie.Tv (warto!)
 • Wstawię krótki przewodnik jak poruszać się blogu np. gdzie znaleźć śniadania, gdzie przekąski do pracy, gdzie vlogi, a gdzie np. informacje o układaniu jadłospisu (sekcja w planach) –wszystko po to, by było Wam najwygodniej.
 • Pojawią się bezpłatne pliki z treściami do pobrania, o które prosiliście.

Nowy wygląd blogu -screen

Pierwsze dni będą fazą testu i sprawdzenia nowego szablonu w realnym działaniu.

Dotychczasowe testy wypadły pomyślnie –teraz chcę sprawdzić co się stanie, gdy na „nowy” blog wejdą tysiące Czytelników, czyli Wy! Czujecie powagę chwili? 😉 Wchodźcie masowo! …i buszujcie gdzie się da, wychwytując ewentualne błędy. I piszcie o nich, by mogły być od razu puszczone do poprawek. Pamiętajcie, to Wam ma tu być dobrze i wygodnie;) Jeśli zmiana z jakichkolwiek przyczyn nie zadziała, to albo wznowimy prace nad poprawkami, albo wrócę do starego szablonu. Mam nadzieję jednak, że wszystko przebiegnie pomyślnie.

Dlaczego teraz?

Bo z nowym rokiem idą nowe, przyjemne plany! Tak, wczytałam się uważnie w Wasze odpowiedzi w ankietach i będę na nie odpowiadać… czynem.

Dlatego też zdecydowałam się właśnie na ten okres –bo przed świętami jest najwięcej wejść na blog, a jeśli blog pomyślnie przejdzie przez ten właśnie okres, to reszta roku będzie przysłowiowym pikusiem;)

Druga rzecz: w trakcie świąt i po świętach mamy wszyscy trochę luzu, większość z nas wtedy trochę odpoczywa od gotowania, dzięki czemu będzie czas na ewentualne poprawki.

Trzecia: to prezent –dla mnie i dla Was. Każdy od czasu do czasu potrzebuje zmian i świeżego powiewu. U nas będzie ciut mocne dmuchnięcie świeżości! No i będzie funkcjonalniej, dzięki czemu będę mogła dawać Wam jeszcze więcej wartości (np. darmowych plików, bardziej dopasowanych tekstów, podpowiedzi, wskazówek, itp.), bo nowy szablon mi to umożliwi. Będę mogła wystawiać pewne rzeczy w odpowiednich miejscach blogu, dzięki czemu nie będą z upływem czasu ginąć w jego czeluściach, co -jak piszecie- często sprawia, że trudniej jest Wam te treści odnaleźć.

Ufff, rozpisałam się… Mam nadzieję, że zmiany będą pozytywne oraz że pozytywnie zostaną odebrane. No, w końcu ma być dla Was dobrze. Jasne, że na początku, szczególnie dla stałych bywalców może być „inaczej” i trzeba będzie się lekko przestawić na nową nawigację, ale liczę, że to szybko się utrwali;)

Nowy wygląd blogu -screen

Powtarzam, bo to ważne: przepisy zostają te same, kategorie zostają te same, linki zostają te same, więc jeśli macie coś gdzieś pozapisywane, to nic się dla Was użytkowo nie zmieni. Tylko wygląd będzie inny.

To chyba tyle…

Ah! i piszcie! Np. w komentarzach pod tym wpisem o Waszych wrażeniach, oczekiwaniach, o tym, co jeszcze by się przydało, co z Waszego punktu widzenia można ulepszyć/usprawnić. Tak, żeby to Wam (tak, wiem, powtarzam się;)) dobrze się ze Skutecznie.Tv korzystało. Nie obiecuję, że każda pojedyncza rzecz zostanie wdrożona, ale NA PEWNO się z nimi zapoznam i rozważę. DZIĘKUJĘ ❤

Z wdzięcznością,
MaGda

Ps. Piszcie oczywiście dopiero po zaznajomieniu się z nowym szablonem. A zmieniamy go dziś późnym wieczorem/w nocy tak, żeby za dnia można było jeszcze korzystać z przepisów. Na czas zmiany dostęp do blogu będzie ograniczony, rano wszystko powinno już funkcjonować. Lub wrócić do starego szablonu, jeśli coś nie wypali… 🙁 

Skomentuj

31 komentarzy

 1. Ania
  | Odpowiedz

  Nowe funkcjonalności bloga są super. Wreszcie mogę wyszukać na stronie od razu konkretne przepisy. Wcześniej posilkowalam się Google dopisujac na końcu potrawy skutecznie tv, ale teraz jest prościej. Wygląd też jest bez zarzutu.
  Ps: wygląd strony zmienił się w trakcie robienia przeze mnie ciasta na pizzę z Twojego przepisu i w pierwszej chwili zglupialam i myślałam że przerzucilo mnie na inną stronę i dobrą chwilę zajęło dojście do tego, że to zmiana ma Twoim blogu 🙂

 2. Marta
  | Odpowiedz

  Nowa wersja jest super! Świeża, przejrzysta, czytelna. Wprawdzie przyzwyczaiłam się do starej wersji, ale okazało się że w tej nowej bez problemu znajduję wszystko co chcę!
  Mam tylko dwie uwagi dotyczące komentarzy:
  1. Miejsce na nowy komentarz powinno być moim zdaniem na górze (czyli nad najnowszym komentarzem) a nie dole (czyli pod najstarszym).
  2. Komentarze są bardzo nisko pod przepisem (tzn. między przepsem a komentarzami jest za dużo moim zdaniem „informacji”) – początkowo myślałam, że w nowej wersji w ogóle nie ma komentarzy… Rozumiem, że pewne elementy muszą być, ale sugeruję zrezygnować z części „Najnowsze wpisy” – zajmują dużo miejsca i moim zdaniem nie są w tym miejscu potrzebne.
  To tylko takie moje sugestie. Ale jeżeli nic się w tej kwestii nie zmieni, to i tak będę wierną czytelniczką, bo całość naprawdę bardzo mi się podoba!

  • MaGda
   | Odpowiedz

   Dziękuję. Przetestuję z Najnowsze wpisy (na razie już nie ma). Co do pola komentarza: walczymy z tym. Może się uda, bo przesunięcie tego pola nie jest dla mnie tak oczywiste, trzeba pogrzebać „głębiej”;)

   • Marta
    | Odpowiedz

    Bardzo dziękuję – widzę, że moje uwagi zostały uwzględnione! Bardzo mi miło – widać, że jest tu kontakt z żywą osobą, która błyskawicznie reaguje i zależy jej na zadowoleniu czytelników 🙂
    Życzę Pani wspaniałych, ciepłych, rodzinnych świąt i jeszcze więcej czytelników w 2018 roku :))

    • MaGda
     | Odpowiedz

     Dziękuję i również wszystkiego NAJ♡

 3. Kaśka
  | Odpowiedz

  Jeśli mogę wtrącić swoje 'trzy grosze’… pomocne dla mnie są daty dodania przepisów (często chodzi o sezonowość produktów). W tej wersji ich nie widzę poza sekcją 'dziś polecają się’.
  PS 'Nowy wygląd blogU’?
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • MaGda
   | Odpowiedz

   Dodane. Dzięki za info.
   Ps. Testowałam coś:)

 4. Justyna G
  | Odpowiedz

  Ogólnie to nie lubię zmian bo ciężko się do nich przyzwyczajam. Na Twoim blogu jestem w zasadzie codziennie więc miałam obawy czy się w tych zmianach odnajdę. Dziś stwierdzam, że jest ok, całkiem przejrzyście i działa bez zarzutu. Nadal będę zaglądać codziennie. Pozdrawiam.

  • MaGda
   | Odpowiedz

   Super! Dziękuję:)

 5. Margherita
  | Odpowiedz

  Madziu Kochana, nowy wygląd bloga jest super. Przejrzyściej i jak dla mnie teraz lepiej. Zaglądam do Ciebie często i eksperymentuję w kuchni. Po częci dzięki Twoim przepisom zdobyłam się na zakup porządnego piekarnika, bo do tej pory musiał mi wystarczyćprodiż Twoje częste ” piekę na drugiej półce od dołu w funkcji: grzanie góra – dół” dało mi doping bo prodiż ma tylko górną grzałkę. Tym sposobem pojawił się u mnie w domu nowy pomocnik z wszystkimi funkcjami. Teraz go testuję przygotowując potrawy wedle Twoich przepisów. Dziękuję Kochana za To, co robisz dla nas na blogu. Wszystkiego dobrego dla Ciebie dla Twoich bliskich i każdego, kto tu zagląda na nadchodzące ŚWIĘTA I NOWY ROĶ 2018.

 6. Krystyna
  | Odpowiedz

  Nie działa opcja „wpisz czego szukasz”, trzeba szukać w określonych kategoriach co jest dość mozolne. Po wejściu na stronę przepisu w określonej kategorii , jeśli chce się oglądać kolejne przepisy trzeba zaczynać szukanie od pierwszych przepisów w tej kategorii. Poza tym chodzi to wszystko topornie. pozdrawiam

  • MaGda
   | Odpowiedz

   Dziękuję! Jeśli mogę się uśmiechnąć o doprecyzowanie, to byłoby super!
   1) W którym miejscu wyszukiwarka nie działa? Czy chodzi o tę w prawym górnym rogu blogu, umieszczoną pod rozwijanym menu „WSZYSTKIE KATEGORIE”? Sprawdzam ją na każdej przeglądarce i u mnie wszędzie działa. Nie mogę zatem zidentyfikować problemu:( Czy pomoże mi Pani poprzez doprecyzowanie opisu? Z jakiej przeglądarki Pani korzysta?
   2) Co do kategorii, to nic się na tym polu w stosunku do wcześniejszej wersji nie zmieniło. Absolutnie NIE DOTYKAŁAM KATEGORII, bo wiem, że jesteście do nich przyzwyczajeni;) Działa to zatem jak zawsze: wybieram kategorię (np. z rozwijalnego menu „WSZYSTKIE KATEGORIE” w prawym górnym rogu), pojawiają się przepisy z tejże kategorii i są one posortowane od najnowszego do najstarszego. Tak jak w poprzedniej wersji jest paginacja tj. można przechodzić na kolejne strony, co ułatwia przeglądanie. Żadnej zmiany tu nie ma, wszystko jest tak samo. Czy wcześniej korzystała Pani z kategorii inaczej? Jak?
   3) Topornie, czyli wolno? Czy może chodzi o estetykę, wygląd, itp. Dopowie Pani? TO też dla mnie istotne!
   Z góry dziękuję za odpowiedzi! Pozdrawiam:) MaGda

 7. Ania
  | Odpowiedz

  Byłam jedną z osób, która w ankiecie wspomniała o „starym” wyglądzie bloga, dziś kliknęłam i … mega pozytywne zaskoczenie 🙂 Pani Magdo, jest super ! Przejrzyście, funkcjonalnie, bez zbędnych ulepszaczy….przecież najważniejsza jest treść 🙂 Gratuluję kolejnego kroku i życzę wielu kulinarnych inspiracji w nadchodzącym roku.
  Pozdrawiam serdecznie z Gdańska 🙂
  PS. Miłych i spokojnych Świąt dla całej rodzinki 🙂

  • MaGda
   | Odpowiedz

   Super:) Cieszę się, że się podoba. Głównie o funkcjonalność mi chodziło, bo z wyglądem nie jestem w stanie dogodzić każdemu. I nawet się nie starałam. Postawiłam na minimalizm oraz na większą wartość, jaką teraz będę mogła z pomocą nowych funkcji dostarczać. Wiele rzeczy, o które prosiliście w ankiecie było zbieżne z punktami zmian na mojej liście, więc nie ukrywam, ze ankieta… dała mi kopniaka i pchnęła do szybszego działania. Zmiana szablonu to była kwestia czasu, on już pomału coraz bardziej nie dawał rady, co stawało się uciążliwe i dla Was (użytkownicy tabletów i telefonów), i dla mnie (ja też z nich często na wyjeździe korzystam). Pozdrowionka;) I również wszystkiego NAJ na święta;)

 8. Anna
  | Odpowiedz

  Wcześniej strona wyglądała ciekawie i kolorowo. Teraz jest sterylnie i mało apetycznie. Szkoda. Nawet mi się już nie chce szukać nowych przepisów. Pozdrawiam.

  • MaGda
   | Odpowiedz

   Szkoda:( Tamten szablon już był za stary i nie współgrał z wieloma elementami. Net poszedł do przodu, szablon nie. Tak naprawdę zmiana musiała nastąpić, bo albo to, albo blog w końcu odmówiłby posłuszeństwa i… w ogóle by go nie było. Liczyłam się z tym, że nie wszystkim się spodoba:( On jeszcze będzie lekko 'podpimpowany’, ale z grubsza to już jest to. Przynajmniej od strony silnika. Z ciekawostek: w grupie kontrolnej przeszedł niemal jednogłośnie.

 9. Anna
  | Odpowiedz

  A mnie się nie podoba ta zmiana.

 10. Agnieszka
  | Odpowiedz

  Dziękuję i serdecznie pozdrawiam. 🙂 Nowy wygląd jest super. 🙂

 11. Felicja
  | Odpowiedz

  Wesolych Swiat dla calej rodzinki zycze. Jestes niezmordowana pasjonatka i za to Cie kochamy.

  • MaGda
   | Odpowiedz

   Ja też Was kocham:):):) Wszystkiego NAJ!

 12. Narzeczeni w kuchni.pl
  | Odpowiedz

  Madziu, przepadł nasz pierwszy poranny komentarz. Myślałam, że włączyłaś funkcję moderowania komentarzy, skoro nie pojawił się zaraz po zatwierdzeniu, ale nie ma go do tej pory. Tak czy inaczej, choć nie przepadam za zmianami, to ta bardzo mi się podoba:) Nowe funkcje są bardzo praktyczne. Przesyłamy Ci dużo pozytywnej energii! Jesteś Honorowym Członkiem naszej Rodziny, wirtualnym, ale równie Ważnym! 🙂

  • MaGda
   | Odpowiedz

   Dziękuję♡ Komentarz chyba rzeczywiście przepadł, bo nigdzie nie widzę, nawet w spamie:( Nie wiem natomiast co jest powodem:( Dobrze, że ten przeszedł i szlaki przetarte!

 13. Danuta
  | Odpowiedz

  Dziękuję bardzo podoba mi się nowa strona. Ciekawe kiedy wydana zostanie wydana nowa książka.
  ŻYCZĘ ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT.

 14. Maria
  | Odpowiedz

  Oooo…przemeblowana chatka. 🙂 😀 To teraz trzeba się porozglądać. Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo ciekawie. Pozdrawiam serdecznie. 🙂

 15. Narzeczeni w kuchni.pl
  | Odpowiedz

  Madziu, Ty jesteś prawdziwym Tytanem Pracy – w pełnym tego słowa znaczeniu! Zupełnie jakby Twoja doba była przynajmniej dwukrotnie dłuższa 🙂 Już teraz Dziękujemy z całego serca za Twoje zaangażowanie i przesyłamy Ci mnóstwo pozytywnej energii:) Jesteś Honorowym Członkiem naszej Rodziny, wirtualnym, ale równie Ważnym!

 16. Agata
  | Odpowiedz

  Zapowiada się bardzo dobrze:) Jak tylko strona wskoczy w nowe „ciuszki” dam znać czy ładnie leżą. Tymczasem powodzenia Madziu! 🙂

 17. Agnieszka
  | Odpowiedz

  „Pusycyone”? Czy nie miało być przypadkiem „puszczone” (tuż nad sekcją „Dlaczego teraz?”)? Pozdrawiam serdecznie i z przyjemnością oczekuję na nowości. A przy okazji… wesołych Świąt. 🙂

  • MaGda
   | Odpowiedz

   Tak, wiem doskonale w którym miejscu;) Owszem, to miało być „puszczone”. I tak zupełnie serio, wychwyciłam to podczas ostatniej edycji, ale… zostawiłam do wieczora, by zobaczyć czy ktoś to przeczyta na tyle uważnie, że zwróci mi uwagę. Dzięki temu wiem, że ktoś to naprawdę czyta, dziękuję;) I już jest poprawione… Pozdrawiam serdecznie i również wesołych i wszystkiego NAJ!

  • Agata
   | Odpowiedz

   Ja już po obejrzeniu nowej strony i mogę przystąpić do oceny. Madziu, rewelacja! Wszystko ułożone jest bardzo przejrzyście, bez natłoku informacji w jednym miejscu. Łatwo, szybko, sprawnie i SKUTECZNIE 😉 można znaleźć co tylko się chce. Blog jest uporządkowany jak jego właścicielka, czego przyznam szczerze odrobinę mi brakowało w poprzedniej formie. Po prostu jakoś nie pasowało mi do tak zorganizowanej osoby jak Ty 🙂 Pomysł z jadłospisem to strzał w dziesiątkę, jestem pewna, że będzie często wykorzystywany. Wszystko przemyślane, poukładane i odświeżone jak przystało na świąteczne porządki. LUBIĘ TO! 🙂 A skoro już tu jestem, to przy okazji chciałabym złożyć Tobie i Twoim bliskim życzenia Zdrowych, Radosnych i Spokojnych Świąt spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze. I jeszcze wiele, wiele nowych, równie inspirujących pomysłów jak do tej pory. I…. nie zapominaj o odpoczynku 🙂 <3 Pozdrawiam!

   • MaGda
    | Odpowiedz

    Dziękuję! Super, że się podoba i jest w odbiorze funkcjonalnie. Wielu rzeczy mi brakowało w tamtym szablonie, choć dzielnie się spisywał przez wiele lat. Ten jest dużo bardziej elastyczny i myślę, że będzie to z korzyścią dla wszystkich;) Dziekuję raz jeszcze za pierwsze info zwrotne♡ Oraz za życzenia;) Również wszystkiego NAJ życzę. Spokoju, radości i odpoczynku:)