Roladki z indyka z serem i papryką

z 13 komentarzy
Roladki z indyka z serem i papryką

Kruche, drobiowe mięso rozbite cieniutko i zawinięte wokół serowych i paprykowych słupków w małe zgrabne roladki…

A każda taka roladka obtoczona w gęstym i bogatym od ziół i sera sosiku. To taki trochę inny sposób na tradycyjnego kotleta –rozbijam, ale cieniej, zawijam w niego nadzienie, zamiast panierować i duszę na małym ogniu, zamiast smażyć:) Niby kilka różnic, a smak skrajnie odmienny:):):) A tak serio, to roladki te są prościutkie w przygotowaniu, a zawinąć w nie można w zasadzie dowolny wkład. Ja dzisiaj wybrałam ser i paprykę, bo chciałam, aby było kolorowo. Ser wprawdzie daje trochę kalorii, ale go uwielbiam i raczej nigdy nie odmówię go sobie definitywnie:) No i roladki zwijam tak, że ten serek częściowo wypływa podczas gotowania do sosu i wzbogaca jego smak. Dla mnie bomba:) A dla Was? Jestem ciekawa!

:: Zapakowane w pojemniczek z pokrywką, ułożone na ryżu świetnie zastąpią tradycyjną kanapkę w pracy, o ile mamy tam możliwość ich podgrzania:)

Składniki oraz szczegółowy przepis podaję poniżej:) Wypróbuj i podziel się Twoją opinią!
A oto filmik jak przygotowałam roladki z indyka z serem i papryką. Zapraszam do obejrzenia!

Roladki z indyka z serem i papryką

czas przygotowania: do 45 minut (z czego 30 minut to czas duszenia mięsa)

  • filet z indyka (może być z kurczaka; ja biorę 800 g)
  • przyprawa do mięs (w ilości wystarczającej do obficie przyprószyć nim kotleciki  z obu stron)
  • 3/4 czerwonej papryki
  • żółty ser –kilka grubych plastrów, ilość zależy od ilości roladek
  • 3 łyżeczki mąki ziemniaczanej + niewielka ilość zimnej wody do rozprowadzenia
  • opcjonalnie: białe wino (ew. woda) do rozcieńczenia sosu, gdyby był zbyt gęsty

Mięso kroję w poprzek włókien na cienkie kotlety o możliwie dużej powierzchni (będę nimi owijać wkład do roladek). Kotlety rozbijam delikatnie na możliwie najcieńsze płaty mięsa, najlepiej trzonkiem solidnego noża lub tłuczkiem, ale zabezpieczone folią, by nie zniszczyć struktury mięsa z zewnątrz:) Następnie doprawiam z obu stron dowolnymi ulubionymi przyprawami (ja przyprószam dość obficie przyprawą do mięs) i odstawiam na bok. Mięso można przygotować wcześniej tak, aby miało szansę odstać co najmniej  30 minut lub jeśli się spieszymy, to tylko na czas przygotowania wkładu do roladek.

Paprykę myję, osuszam, kroję na pół i pozbawiam gniazdek nasiennych. Połówki papryki przekrawam wzdłuż na pół i kroję w poprzek na niezbyt cienkie paski.

Żółty ser kroję w słupki zbliżone wymiarowo do pasków papryki.

W zależności od wielkości płatów mięsa w każdy z nich plaster zawijam po 1-2 słupków papryki oraz 1-2 słupków sera. Roladki układam w naczyniu –jeśli zapiekam, to w żaroodpornym, jeśli duszę, to na dnie głębokiej patelni, miejscem łączenia do dołu, po czym podlewam wodą i duszę pod przykryciem na małym ogniu przez jakieś 20-25 minut. Po tym czasie odwracam je na drugą stronę i nadal pod przykryciem duszę jeszcze przez 5 minut, a tym czasie rozprowadzam w  wodzie mąkę ziemniaczaną. Po 5 minutach roladki przekładam na talerz, a do pozostałego na patelni sosiku wlewam mieszankę mączną, po czym szybko i dokładnie mieszam. Jeśli jest za gęsty, rozcieńczam odrobiną białego wina lub wody.
Przed dodaniem mąki można wyjąć z sosu kawałeczki roztopionego żółtego sera lub przelać go przez sitko, wówczas sos będzie gładki i aksamitny –ja nie wyjmuję, bo lubię ten stopiony serek;)

Do gotowego sosu wkładam ponownie roladki, dokładnie je w nim obtaczam i zostawiam na jakąś minutkę lub dwie, aby mięso miało szansę „wchłonąć” sosik, po czym podaję.

Ja najbardziej lubię je z ryżem (w każdej postaci), ale sprawdzą się też z ziemniakami czy innymi dodatkami. Do tego surówka lub sałatka na bazie papryki i prosty, smaczny oraz pożywny obiad gotowy…

Smacznego:)

:: Spróbujesz? A może już po wszystkim i zajadasz się… ze smakiem:)?
Wyślij link do przepisu znajomym i/lub wpisz kilka słów w Komentarzach, dzieląc się Twoją opinią -dziękuję!

Jak zrobisz, proszę, oznacz danie tagiem #skutecznietv na INSTAGRAMIE! Chętnie na nie zerknę:)

eBooki i video inspiracje dla Ciebie

FB30Dni -Śniadania, Obiady, Kolacje - dostęp (okładka)
Domowe mięsa i wędliny - eBook (okładka)
SkutecznieTV (vol.2) - eBook (okładka)

Zobacz też



Skomentuj

13 komentarzy

  1. Justyna
    | Odpowiedz

    Czy zamiast mąki ziemniaczanej można użyć zwykłej pszennej?

  2. Rafał
    | Odpowiedz

    Uwielbiam Pani przepisy, tym razem sposób na indyka, którego ja zazwyczaj wolno gotuję na parze. To będzie smaczna odmiana, właśnie czegoś takiego szukałem!

  3. Joanna
    | Odpowiedz

    Madziu uwielbiam Cie za Twoje wspaniale przepisy,ktore od jakiegos czasu wykorzystuje prawie kazdego dnia :)))))))))))))))))))Dzis oczywiscie zrobilam te wspaniale roladki 🙂

    • MaGda
      | Odpowiedz

      super! cieszę się, że smakowały, a jeszcze bardziej, że zaglądasz codziennie i korzystasz z przepisów:) to ogromnie motywujące i bardzo miłe…
      dziękuję za ciepłe słowa i odwiedzaj mnie nadal -internetowe wrota otwarte non-stop:):):)
      MaGda

  4. sandra
    | Odpowiedz

    jejku jakie to pyszne!!!!
    jestem właśnie po obiadku i naprawdę palce lizać 😀
    a w kuchni stygnie sernik ten aksamitny pachnie i wygląda przecudnie!!!
    jedno wiem na pewno jestem twoją wierną fanką !!!
    pozdrawiam

    • MaGda
      | Odpowiedz

      O, cieszę się! po pierwsze, że smakowało, a po drugie z tego, że przepisy aż tak Ci się podobają:):):)
      I życząc smacznego, zapraszam do częstych odwiedzin! Gotuj, modyfikuj, komentuj, a jeśli zechcesz, poleć tę stronę znajomym -w każdym przypadku będzie mi bardzo miło:)
      Pozdrawiam ciepło!
      MaGda

  5. magda
    | Odpowiedz

    witajcie milosnicy gotowania!!A ja na obiad mialam Butter chicken(czyt.bater cziken)to jest danie hinduskie i nam europejczykom b smakuje.Nie wiem czy go znacie?Oczywiscie wersji jest co niemiara wystarczy wklepac na australijskim googlu butter chicken i leci chyba z metr przepisow.To danie to dla nas polakow uklon ku pomidorowej…dlatego tak go lubimy.Obserwuje ze MaGda uzywa kurkume(tu nazywa sie to turmeric)dosypujac pare innych indyjskich przypraw mamy nowy smak i …juz jestesmy w Dehli.No i ghee..hindusi na nim smaza bo u nich jak wiecie krowa jest swieta i tylko mleko od niej biora wiec maja tego masla na tony, oczyszczone z milk solids(nie wiem jak to sie nazywa po polsku)moze osiagnac wysoka temp. podczas smazenia.Ale gee to maslo trzeba uwazac bo to jest niezdrowy tluszcz w przeciwienstwie do olive oil.Mozna to danie zrobic na olive oil ja tak robie pod koniec dodaje do smaku mala lyzke masla.No to do roboty:kurczak pokroic w kostke(ja wole mieso od nogi lub biodra).1-2 cebule tez w kostke(ja pokrojona w miseczce lekko skropiona olive oil wkladam do mikrofali na ok 3 min. w taki sposob cebula zmiekknie i nie przypali sie)teraz przerzucam ja na gleboka patelnie i dodaje cale Indie…2 lyzeczki garam masala,1 lyzeczka mielony coriander u was to chyba kolendra,1 lyzeczka mielony cummin i 1/2 lyzeczki turmeric i chilli proszek ile kto lubi.To trzeba razem z cebula troszke przesmazyc i po chwili dodac kurczak.Teraz beda czary mary bo tutmeric zabarwi mieso na zolto…Jak kurcze sie zetnie zalac go puszka pomidorowa,albo pomidorowym puree.Posolic(ja zamiast soli daja kostke bulionowa)Teraz gotowac zeby mieso bylo miekkie,i wtedy dolac ok 200ml smietany ja dodaje jeszcze mala lyzka masla(no bo jest to przeciez butter- maslo- chicken) i garsc dosc drobno posiekanych orzechow cashew(nerkowe?)ja je siekam w malym blenderku)Calosc teraz fajnie zgestnieje.Mozna dodac tez liscie szpinaku albo rozyczki z kalafiora tak dla urozmaicenia.Na talez sypiemy ryz,zalewamy go sosem i mieskiem i na sam czubek dania jeszcze lycha gestego jogurtu naturlego.Do tego dania b przydaje sie chlebek naan albo papadam bo mozna nim…wymyc talerz z sosu…mniammmm

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Brzmi smakowicie -koniecznie do wypróbowania! Już wyciągnęłam na światło dzienne:)

  6. Konstancja
    | Odpowiedz

    Bardzo dietetyczny pomysł, prosty, smakowicie się zapowiada -i oto mam fajny obiadek na niedzielę!
    PS:)Przypominam o wątróbce, czekam na przepis!

    • MaGda
      | Odpowiedz

      pamiętam, pamiętam:)
      wątróbka już zrobiona, nakręcona, a nawet… zjedzona:) była pyszna! teraz muszę tylko szybciutko zmontować filmik i napisać przepis, po czym pojawi się na stronie:) zaglądaj!

  7. Ania K
    | Odpowiedz

    Witam ponownie kotleciki z kukurydzy jestem bardzo ciekawa jak smakują i wyglądają
    Pozdrawiam

  8. Ania K
    | Odpowiedz

    Witam, o Pani stronie dowiedziałam sie od koleżanki z pracy i muszę przyznać, iż jestem pod wrażeniem. Od tygodnia codziennie w moim domu gości smaczny obiad według Pani przepisu. Od poniedziałku zaczynam akcję zupa na moim talerzu i w związku z powyższym mam pytania:
    Czy kapuśniak według Pani przepisu mozna zrobić na innym mięsie niż na króliku?
    Czy mięso wołowe to kupuje Pani te z Lidla?
    Pozdrawiam
    Dzisiaj na obiad racuszki z sera:)

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Witam serdecznie:)
      To ja jestem pod wrażeniem i ogromnie mi miło! Cieszę się, że strona się przydaje i że ma coraz więcej użytkowników. Dla mnie to baaardzo motywujące:)
      Kapuśniak spokojnie można zrobić na innym mięsie.
      Co do mięs, to różnie, czasem mam ze sklepów, czasem „prawdziwe wiejskie”, ale w Lidlu również je kupuję, bo bardzo przekonuje mnie jakość ichniego mięsa. Tzn. ja jeszcze się nie zawiodłam, a wręcz przeciwnie, z tych, co kupuję, jestem bardzo zadowolona. Przyznam, że nie przetestowałam jeszcze wszystkich, ale wołowina z L. jest w repertuarze:)
      Racuszki, pycha:) A u mnie będzie dziś wątróbka lub kotleciki z kukurydzy:)
      Pozdrawiam ciepło,
      MaGda