Placki otrębowe z twarogiem i bazylią

z 142 komentarze
Placki otrębowe z twarogiem i bazylią

Gorące i złociste, pachnące twarogiem oraz bazylią…

…a do tego szybkie w przygotowaniu, lekkie i bardzo smaczne:) Dla mnie to fajny pomysł na śniadanie oraz przekąskę na wynos. Jednak dość często serwuję sobie te placki także na obiad czy na kolację i w tej wersji podaję je z pikantnym sosem pomidorowym oraz z sałatką na bazie lodowej sałaty -pyszne i sycące.

Składniki oraz szczegółowy przepis podaję poniżej:) Wypróbuj i podziel się Twoją opinią! A oto filmik jak przygotowałam te proste placki otrębowe z twarogiem i bazylią. Zapraszam do obejrzenia!

Placki otrębowe z twarogiem i bazylią

czas przygotowania: do 20 minut
/proporcje na 4 placki/

  • 1 całe jajko
  • 4 łyżki otrębów owsianych
  • solidna szczypta soli (ja: morska, ale może być dowolna)
  • 1/4 łyżeczki suszonej bazylii
  • 1/4 łyżeczki ostrej mielonej papryki
  • 90 g chudego twarogu
  • 2-3 łyżki jogurtu naturalnego lub mleka
    (ja wybieram mleko, bo twaróg sam w sobie jest już dość kwaskowy; ten dodatkowy płyn dodaję tylko, gdy masa jest zbyt gęsta)
  • niewielka ilość oliwy z oliwek lub oleju do smażenia
    (można pominąć i smażyć/opiekać na patelni umożliwiającej obróbkę beztłuszczową)

Jajko wbijam do miski, dodaję otręby i z grubsza mieszam. Następnie dodaję przyprawy: sól, bazylię oraz ostrą paprykę. Mieszam, by przyprawy równomiernie rozprowadziły się w masie, po czym „wkruszam” twaróg (wkruszam =dodaję mocno rozdrobniony, ale mogą być mniejsze grudki;)).

Twaróg rozprowadzam w cieście i teraz w zależności od wilgotności twarogu: jeśli masa jest zbyt gęsta, dodaję odrobinę jogurtu naturalnego lub mleka. Mieszam i ciasto gotowe;)

Rozgrzewam patelnię z niewielką ilością tłuszczu lub umożliwiającą smażenie beztłuszczowe (ja ten drugi wariant;)). Zwilżoną w wodzie łyżką nabieram niewielkie porcje ciasta, wykładam na rozgrzaną patelnię i formuję zgrabne placuszki –z tej ilości wyjdą mniej więcej 4 placki.

Smażę/opiekam po kilka minut z każdej strony, aż będą ładnie zrumienione, po czym przekładam na metalową kratkę-ruszt, by nieco przestygły i odparowały.

Podaję na ciepło np. z pikantnym sosem pomidorowym (świetnie smakuje z tym: https://skutecznie.tv/2012/07/ognisty-sos-pomidorowy) i/lub z sałatką. Na ciepło są bardzo dobre, ale będą też smakowały na zimno. I w tej roli sprawdzają się jako przekąska na wynos czy alternatywa dla tradycyjnej kanapki np. do szkoły czy do pracy;)

Smacznego:)

:: Spróbujesz? A może już po wszystkim i zajadasz się… ze smakiem:)?
Wyślij link do przepisu znajomym i/lub wpisz kilka słów w Komentarzach, dzieląc się Twoją opinią -dziękuję!

Jak zrobisz, proszę, oznacz danie tagiem #skutecznietv na INSTAGRAMIE! Chętnie na nie zerknę:)

eBooki i video inspiracje dla Ciebie

FB30Dni -Śniadania, Obiady, Kolacje - dostęp (okładka)
Domowe mięsa i wędliny - eBook (okładka)
SkutecznieTV (vol.2) - eBook (okładka)

Zobacz też



Skomentuj