Puszyste wnętrze, miękka i delikatna skórka, przyjemnie maślany posmak…
Naprawdę pyszne bułeczki:) Są neutralne w smaku, więc pasują do nich zarówno słodkie, jak i klasyczne kanapkowe czy wytrawne dodatki. Moje dzieci najbardziej lubią je z miodem i mlekiem, co nie zmienia faktu, że z sałatą, serem, szynką czy ogórkiem jedzą je równie chętnie:) Sprawdzą się także jako bułki na wynos -do pracy, do szkoły czy np. na wycieczki i pikniki.
Jednym słowem, są bardzo uniwersalne, smaczne i bezproblemowe do upieczenia.
Składniki oraz szczegółowy przepis podaję poniżej:) Wypróbuj i podziel się Twoją opinią! A oto filmik jak upiec domowe bułki o miękkiej, delikatnej skórce:) Zapraszam do obejrzenia!
Domowe bułki o miękkiej, delikatnej skórce
czas przygotowania: 10 minut pracy własnej + czas wyrastania (2 x 45-60 minut) + czas pieczenia (15-20 minut)
/proporcje na 4 bułki; oczywiście można podwoić lub potroić ilości składników;)/
- 2 łyżki masła (ok. 30g)
- 250 g mąki pszennej 500 lub 650 (można podmienić na orkiszową)
- 1 łyżeczka drożdży suchych typu instant (nie wymagają zaczynu)
/jeśli drożdże świeże, to stosuję przelicznik: 25 g (=2,5 dkg = 1/4 standardowej kostki świeżych drożdży) na 500 g mąki (tj. na 8 bułek); w podanych proporcjach byłoby to zatem 12,5 g lub 1/8 kostki;)/ - 1/2 łyżeczki soli
- 1/2 łyżeczki cukru (można podmienić na miód)
- 150 ml mleka
- woda lub mleko –do spryskania/posmarowania bułek przed pieczeniem
Zaczynam od roztopienia masła -topię, po czym zostawiam do ostygnięcia tak, by było płynne, ale nie gorące.
Do mąki wsypuję drożdże, sól, cukier (jeśli wybieram miód, to dodaję go ze składnikami płynnymi) i te sypkie składniki bardzo dokładnie mieszam.
Dolewam mleko oraz stopione masło i mieszam z suchymi składnikami –najpierw łyżką do pierwszego połączenia się składników w takie „z grubsza ciasto”, a potem dłońmi na stolnicy na gładkie, miękkie, elastyczne ciasto. Ciasto wyrabia się bardzo przyjemnie, nie lepi się za bardzo do dłoni i kilka minut mocnego zagniatania wystarczy.
W przypadku świeżych drożdży: rozpuścić je w letnim mleku (tym odmierzonym do ciasta), dodać odrobinę cukru (tego, co do ciasta), wymieszać do rozpuszczenia i dolać do składników sypkich. Reszta jak w przepisie:)
Wyrobione ciasto formuję w kulę i zostawiam pod przykryciem na ok. godzinę do wyrośnięcia.
Jeśli w misce, to warto tę miskę przyprószyć mąką lub natłuścić np. olejem, by ciasto łatwiej potem z niej wyjąć;)
Po tym czasie ciasto dzielę na tyle części, ile planuję bułek (u mnie cztery;)) i z każdej formuję bułkę. Technika formowania bułek dowolna –przykładowe pokazuję na Gotuj.Skutecznie.Tv w filmiku, dołączonym do przepisu.
Każdą bułkę spłaszczam i układam w odstępach (bo będą rosły) na wyłożonej matą lub papierem do pieczenia blasze, przykrywam czystym ręcznikiem kuchennym i zostawiam na jakieś 45-60 minut w ciepłym, nie przewiewnym miejscu do ponownego wyrośnięcia.
Można je też wstawić do piekarnika nagrzanego do 50 st. C i zostawić w tymże piekarniku, aż wyrosną –wtedy wyrastanie trwa dużo krócej, bo ok. 20 minut. Także w piekarniku zostawiam do rośnięcia pod przykryciem z kuchennego ręcznika.
Pod koniec wyrastania rozgrzewam piekarnik do 200 st. C
Wyrośnięte bułki nacinam z wierzchu ostrym nożem (np. dwa równoległe cięcia), spryskuję wodą lub mlekiem i wstawiam do rozgrzanego do 200 st. C piekarnika. Piekę na drugiej półce od dołu w funkcji grzanie góra-dół przez 15-20 minut, aż skórka ładnie się zrumieni.
Upieczone wyjmuję z piekarnika, przekładam na metalową kratkę-ruszt i zostawiam do wystygnięcia. Ja często przykrywam je wtedy jakąś czystą, przewiewną kuchenną ściereczką, by podczas stygnięcia część pary „zostawała w skórce”, dzięki czemu skórka jest później bardziej miękka;)
Kiedy ostygną są gotowe –można kroić i podawać:) Mają delikatny, przyjemny maślany smak i zapach i są neutralne w smaku. Dzięki temu pasują do nich zarówno słodkie (dżem, konfitura, miód), jak i wytrawne dodatki (ser, wędlina, burgery, sałata, warzywa, itp.).
Smacznego:)
:: Spróbujesz? A może już po wszystkim i zajadasz się… ze smakiem:)?
Wyślij link do przepisu znajomym i/lub wpisz kilka słów w Komentarzach, dzieląc się Twoją opinią -dziękuję!
73 Komentarze
Kasia
Bardzo smaczne bułki? Widzę, że ma Pani więcej super przepisów, napewno skorzystam ?
Anna
Pani Magdo ! Zawsze bałam się drożdżowych wypieków . Teraz już się nie boje! Dzięki Pani piekę chleb i bułeczki domowe. Uwielbiam kanał na Yt wiele przepisów wykorzystałam. A te bułeczki wyszły idealne smaczne miękkie mmrrr. Pozdrawiam serdecznie.
Mateusz
Dzień dobry 🙂
Na samym początku chciałbym bardzo Pani podziękować za przepis na bułki. Były to moje pierwsze w życiu bułki i wyszły (jak na pierwszy raz) naprawdę nieźle! Dziewczyna była zachwycona 🙂
Mam jednak dwa pytania. Jedyna rzecz, która „przeszkadzała” to to, że dość mocno wyczuwalne były drożdże. Jak temu zapobiec? Można dać mniej drożdży? Korzystałem z drożdży świeżych. Może jednak zamienić je na instant? Co zrobić, żeby nie było tak bardzo czuć drożdży?
Drugie moje pytanie o zostawianie bułek na noc w lodówce. Na którym etapie ciasto ma wyrastać w lodówce? Już uformowane bułki (przy ostatnim wyrastaniu) od razu wstawić do lodówki na noc?
Dziękuję za pomoc.
MaGda
Myślę, że można dać mniej drożdży oraz dodać do ciasta ciut octu (nada lekko „zakwasowy posmak”). Ja piekłam z suchymi, wtedy rzeczywiście tak ich nie czuć. Jeśli na noc, to do lodówki dałabym już chyba uformowane na blasze, 30 minut przed pieczeniem wyjąć, rozgrzać piekarnik i wstawić takie już lekko ocieplone lub 20 minut przed wyjąć, a potem rozgrzać piekarnik z bułkami w środku i piec do zrumienienia, czasu nie podam, ale liczę go orientacyjnie (10-15 minut) od chwili osiągnięcia temp. przez piekarnik. Nocne piekę wprawdzie z ciut innego przepisu, ale postępuję z nimi właśnie tak. Cieszę się, że bułki smakowały;)
Małgorzata
Witam. Buleczki rewelacja?robi się je bardzo szybko? Pieczenie z Panią to sama przyjemność? Często korzystam z Pani przepisów. Pozdrawiam i dziękuję.
Anna
Robiłam z podwójnych porcji, chcąc mieć 8 bułeczek. Niestety, ciasto wyszło twarde, nie chciało się połączyć, musiałam dolewać mleka. Wszystkie składniki były odmierzane zgodnie z przepisem, używałam także drożdży instant. Ciasto bardzo ciężkie do wyrobienia, nie wiem od czego to zależy?
Ela
Super łatwy przepis a bułki pyszne i sycące. Moja 10 letnia córka z moimi podpowiedziami co po kolei robić zagniotła i uformowała je sama. Dziekuję
Marzena
witam piekłam dzis udały sie po wyjęciu przykrylam ścierka i spryskalam woda dodatkowo byly pyszne syn zadowolony ze mama bułki zrobila pyszne!!!
Karolina
Czy bulki wyjda bez masla ? Zapomnialam dodac i teraz juz niewiem
Maja
Świetne bułki 😀 Konkretne, nie taka „wata” jak te kupowane w markecie i bajecznie proste do zrobienia. 🙂
Justyna
Dziś upiekłam 8 sztuk. Ciasto wyszło idealnie. Uformowałam w supeł- piękne kajzerki wyszły. Dziś nie posypałam niczym ale kolejnym razem na pewno posypię je makiem lub płatkami owsianymi. Ponieważ robi się je naprawdę szybko (do wyrabiania ciasta użyłam maszyny do chleba) na stałe zagoszczą w naszym domu. Dziękuję za przepis.
Jola
Ja robię 8 bułek. Część posypuję startym serem, wyglądają jak z piekarni i dzieci bardzo je lubią. Fajny przepis.
Jolanta
Przepraszam bardzo. Ten mój wcześniejszy komentarz dot bułek takich zwyczajnych nie maślanych.Sorry;-) Tych jeszcze nie robiłam. Ale tak sobie myślę, że robiąc jakiekolwiek pieczywo przydałoby się dodac jajko i tluszcx. Moze dlatego te bułki, tzn tamte 😉 są takie twarde. Bardzo proszę pani Magdo o odpowiedź. Pozdrawiam:-)
MaGda
Nie, do klasycznych bułek „typu bułki” wystarczy woda, mąka, drożdże/zakwas i ew. dodatki smakowe. A jajko, tłuszcz, itp. dodaję do słodkich bułek typu maślane czy jogurtowe np. takie: https://skutecznie.tv/2012/06/pyszne-bulki-maslane-z-makiem/ czy takie: https://skutecznie.tv/2014/07/jogurtowe-buleczki-z-wisniami-i-kruszonka/ Nie wiem czemu wychodzą twarde -bo zakładam, że wszystko robione krok po kroku według przepisu? Może nie wyrosły odpowiednio (w sensie: ciasto dobrze się nie spulchniło?) Lub były za długo pieczone? Może to kwestia piekarnika, bo każdy piecze jednak nieco inaczej:( Trudno mi dobrze podpowiedzieć na odległość, nie wiedząc wypieku, ale to jedne z prostszych bułek i zawsze wychodzą ok, więc nie wiem co doradzić:(
Jolanta
Pani Magdo. Te bułki są rzeczywiście szybkie w przygotowaniu. Ale skutecznie to można sobie na nich połamać zęby:-)
Gosia
Witam, Pani Madziu,
Bułeczki – palce lizać. Przepis – bajecznie łatwy. Piekłam pierwszy raz i wyszły jak należy. Nie mogliśmy się doczekać, kiedy ostygną.To kolejny świetny przepis od p. Magdy. Szukając przepisu na domową wegetę trafiłam na tę stronę. Skorzystałam i od tamtej pory zaglądam tutaj często. Korzystam z porad i przepisów, potem oczywiście chwalę się całej rodzinie i reklamuję gdzie się da tę świetną stronę. Ciepło i uśmiech Pani Magdy tylko zachęcają do przebywania w kuchni.
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję!
Małgorzata
Witam 😉
Odnośnie „domowych bułek o miękkiej, delikatnej skórce”, czy 150 ml mleka mogę zastąpić wodą ? Z góry dziękuję za odpowiedź i za wspaniałe przepisy.Pozdrawiam.Małgorzata.
MaGda
Tak, można, bułki wyjdą ciut inne, ale z całą pewnością się udadzą:)
irek
Witam ja mam takie pytanie,dlaczego bulka po upieczeniu,jak wystygnie robi sie twardawa, niejest taka mieka ,nastepnego dnia,jest tak jakby czerstwa,z chlebem,robi mi sie to samo,skurka wychodzi b twarda
Dziekuje za odpowiedz
MaGda
W takim wypadku proszę może spróbować tak: na czas stygnięcia pieczywa proszę je przykryć czystym i suchym ręcznikiem kuchennym/kuchenną ściereczką (zaraz po wyjęciu z piekarnika układam na raszce, przykrywam czystym ręcznikiem kuchennym i zostawiam do czasu, aż wypiek ostygnie). Wtedy skórka mięknie, a pieczywo zostaje pulchne.
Ola
Bułeczki przepyszne
Asia
ja jak zwykle urabiam ciasto w maszynie do pieczenia chelba a piekę w piekarniku, pycha!
Iwona
Bułeczki wyszły puszyste i przepyszne .
Nie wiem dlaczego ale ciasto bardzo kleiło się do rąk i stolnicy.
Ale mimo to były bardzo smaczne.
Dziękuje za przepis.
Pozdrawiam
anna85
zrobione wczoraj z podwojonej porcji wyszly super wyszlo faktycznie 8szt. dziekuje za przepis pozdrawiam
Czereśnia
Bułeczki wyglądają na pyszne…Mam jednak małe pytanie, czy mąkę pszenną można zastąpić inną mąką np. żytnią.Pozdrawiam:)*
Joanna
Przetestowane – prościutkie do zrobienia i pycha! Rodzinka spałaszowała w ekspresowym tempie 🙂
Dorota
Witam 🙂 bułeczki robię wg. przepisu, ale niestety po upieczeniu są twarde i bardzo zbite, natomiast w smaku są bardzo dobre. Co może być przyczyną tej twardości?
Danusia
Kochana 🙂 bułasie wymiatają wszystkie inne…z niecierpliwością będę wypróbowywać inne przepisy.
Pozdrowionka 🙂 z Gdańska
Krzysztof
Bardzo fajny przepis.Robilem juz kilka razy , wyszly znakomicie. Często zagladam na Pani stronę po natchnie i porady. Bardzo mi się podoba . Dziękuję i pozdrawiam . Krzysztof
Sara
bardzo duże te bułki moge z nich zrobić 8 zamiast 4?
Monika
Witaj Magdo,
czy próbowałaś mrozić te bułeczki przed upieczeniem? zastanawiam się nad przygotowaniem większej ilości, tak, by w razie potrzeby można je było szybko upiec w piekarniku i po kilku minutach mieć cieplutkie pieczywo
MaGda
Nie próbowałam. Ale z drożdżowych surowych czasem mrożę np. ciasto na pizzę i jest ok -rozmarza w temp. pokojowej i od razu rośnie, a potem obkładam i do piekarnika. Podejrzewam, że z bułkami mogłoby się udać, ale nie próbowałam, więc na 100% nie powiem. Dopisuję jednak do listy, bo pytanie mnie zaintrygowało i niewykluczone, że sprawdzę i wtedy od razu nagram filmik. Zobaczymy:)
Pozdrowionka!
MaGda
Paulina
Czy z mąki typu 1850 wyjdą dobre bułki?
Justyna
Madziu, te bułki są fantastyczne-wszyscy się nimi zachwycamy,dzięki za super przepis !!!
Marzena
Bułki własnego wyrobu… nie ma nic lepszego na świecie.
Zrobiłam bułki bardzo podobne, zniknęły w mgnieniu oka, pomimo, że były duże. Zapraszam do mnie na degustację … http://prostoiswojsko.blogspot.com/2014/07/buki-jogurtowe-z-makiem.html
Pozdrawiam:)
Natasshka
Witam,
dzisiaj zafascynowana łatwością przyrządzania Pani dań postanowiłam upiec bułeczki. Niestety mój piekarnik piecze tylko od dołu i bułki spiekły się. Proszę poradzić mi co zrobić żeby upiekły się tak jak u Pani?
Mirosław
Bułeczki zaliczone dwa tygodnie temu i jeszcze kilka razy potem. Opowiem Wam inną historię. Drugiego dnia po upieczeniu bułeczek namówiłem dzieciaki (dwie dziewczynki i chłopiec) aby sami je zrobili, oczywiście pod moim nadzorem. Trzeba było widzieć jakie dumne były gdy je potem jadły. Zabawy przy formowaniu różnego kształtu bułeczek było co niemiara. Rogaliki, okrągłe, kwadratowe i inne wymysły. Po tygodniu rano w sobotę wstaję a w kuchni ładny zapach. Najmłodsza (dziewięciolatka) podprowadziła mi przepis na bułeczki i od rana zaczęła je sama robić po czym zapakowała je do reklamówki i na podwórku koleżanki nimi częstowała dumna jak paw. Wszak sama je upiekła.
Prosty przepis, bułeczki smaczne. Polecam.
EWELINA
BUŁECZKI DZISIAJ ROBIŁAM PROSTY I ZROZUMIAŁY PRZEPIS.JEST PANI GENIALNA.BLOG NAJLEPSZY W INTERNECIE
Izabela Dudek
Pani Magdo chciałam z całego serca podziękować za jasne i klarowne przepisy o gotowaniu,można zachwycić nimi wszystkich. Wreszcie nauczyłam się gotować nie tylko śląską kuchnię,gotuję zaledwie 8 lat jako mężatka.Życzę dużo zdrówka i czekam na następne materiały z niecierpliwością.
Izabela Dudek
Pani Magdo chciałam z całego serca podziękować za jasne klarowe materiały o gotowaniu przepisy są rewelacyjne można zachwycić nimi wszystkich wreszcie nauczyłam się gotować nie tylko śląską kuchnię a gotuję dopiero 8 lat jako mężatka. Życzę dużo zdrówka. Iza.
Marek
Ja upiekłem (dobrze przeczytane-upiekłem bo widze tu same żeńskie komentarze…) dodając ziół i prażonej cebulki (zakupionej w pewnym dyskoncie…) rewelacja!!! Do kanapek z dodatkiem kurczaka,sera,ogórka,sałaty…
Monika
czy można mleko ze składnikow zastąpić woda?
MaGda
można:)
Wiktor
„1 łyżeczka drożdży” a na filmiku wygląda to jak łyżka 😀 W przybliżeniu ile by to było gram suchych drożdży ??
MaGda
Nie wiem:) Nigdy nie ważyłam. Biorę łyżeczkę do herbaty, odmierzam drożdże instant i jest ok.
Marek
jedna paczuszka drożdży instant to 7 g są to 2 łyżeczki – mierzyłem miarką 1 łyżeczka tj 1tsp a to 5ml
Ania
Na opakowaniu droższy instant jest napisane na jaką ilość mąki jest paczka droższy. Zazwyczaj 7 gramów drożdży to 500 gramów mąki.
Ja robię te bułki z podwójnej ilości mąki i daję całą paczkę droższy. Pozdrawiam
Honorata
byłeczki wyszły pyszne choć jak dla dla mnie to skorka mogła by być troszkę bardziej chrupiaca ale to może się jakos dopracuje 🙂 ostatnio upiekłam chlebek na drozdzach był pyszny a zakwas już się robi wiec za kilka dni chlebek 🙂 dzięki Magda wkoncu bułki mi wyszly takie jak być powinny 🙂
MaGda
Te bułki są podobne, ale mają bardziej chrupiącą skórkę (można pominąć otręby): http://gotuj.skutecznie.tv/2013/12/bulki-z-otrebami-puszyste-o-chrupiacej-skorce
Natomiast z prezentowanego powyżej przepisu wychodzą bułki o bardziej miękkiej skórce -celowo, bo moje dzieci takie czasem lubią do dżemu czy miodu:)
Cieszę się, że smakowały!
Pzdr,
MaGda
monikaw
Pani Magdo. Czy moge prosic o sprecyzowanie „standardowej kostki drozdzy”? Nie mieszkam w Polsce I niestety nie mam pojecia o ilu gramach mowa. Strasznie apetycznie wygladaj, musze koniecznie sprobowac ale chce wykorzystac swieze drozdze nie instant.
MaGda
standardowa kostka to 100 g, ale podaję już odmierzone ilości -tj. na połowę porcji ok. 20 g drożdży, na całą porcję z przepisu: ok. 40 g drożdży:)
Karolina
Ja je tez zrobilam i niestety mialam a’la zakalce 🙂 problem w tym, ze je ponacinalam przed drugim wyrosnieciem (nie doczytalam, ze musza 2 razy wyrastac). Zrazilam sie, moze kiedys jeszcze sprobuje..
Beti
Witam
Proszę o informację jak piec? tz. ja używam termoobiegu bez grzałki itp. piekłam 32 min bo wciaż były w środku nie dopieczone, ale może trzeba inaczej ? Wszystko szło dobrze gdy bułeczki wyrosły ponacinałam je – i tu pies pogrzebany- natychmiast ochlapły potem już niewiele podrosły w pieczeniu.
Proszę o wskazówki
Ps. błyskawiczne wychodzą bez zarzutu
ach nigdzie nie mogę kupić mąki 650 jest 720
pozdrawiam
Beti
Marek
mąka w Biedronce „złote pola – mąka babuni” to 650
bc
Możesz mi powiedzieć, czy da się zrobić bułki pszenne na zakwasie żytnim bez drożdży? 🙂 Szukam, szukam i wszędzie są drożdże…te zamierzam upiec w najbliższym czasie 🙂
Alicja
zrobiłam,,pyszniutkie 😉
Renata1976
Witam
Wczoraj upiekłam pierwszy raz bułeczki , super przepis , dzisiaj dzieci już chcą kolejne …..-:)
MaGda
Haha, skąd ja to znam:) Czasem piekę więcej np. 12 i zaraz jak ostygną po upieczeniu, wkładam do woreczków i zamrażam: http://gotuj.skutecznie.tv/2010/12/jak-mrozic-i-odmrazac-chleb-i-dlaczego Potem tylko rozmrażam buły np. wieczorem i na rano są jak znalazł. Oczywiście takie świeże, po upieczeniu najlepsze, ale patent z mrożeniem też się przydaje:)
bogusia
Zrobiłam a raczej upiekłam pierwszy raz bułeczki!Udane!Pycha,kilka zamroziłam mając nadzieję że będę mogła je użyć któregoś dnia na śniadanie!PYCHA,PYCHA i proste w wykonaniu nawet dla mnie,bez talentu kulinarnego!Dziękuję i pozdrawiam.Liczę że jeszcze kiedyś coś zrobię z Pani przepisów!
bogusia
Zrobiłam a raczej upiekłam pierwszy raz bułeczki!Udane!Pycha,kilka zamroziłam mając nadzieję że będę mogła je użyć któregoś dnia na śniadanie!PYCHA,PYCHA i proste w wykonaniu nawet dla mnie,bez talentu kulinarnego!Dziękuję i pozdrawiam.
magda
Hej Magda!!!!!Coz to za fenomenalny kolejny wypiek!!!!!!!!!!!!!!!!!!Az mi tutaj zapachnialo!!!Jak to zrobic zeby je miec na sobotnie sniadanie?no ma sie rozumiec zeby nie wstawac o 6rano…Kochana jestes cudowna, zagladam jak tyklo moge do ciebie i zawsze cos znajde dla siebie!!!!Usciski serdeczne i czekam na nowy filmik!!!!
MaGda
Hej:) Takie bułeczki też mam w repertuarze -no to pokażę przy okazji. Sekret polega na tym, że robisz je wieczorem, wstawiasz na blasze do lodówki (pod przykryciem) i rosną powoli przez noc. Rano wyjmujesz, chwilę stoją w temp. pokojowej i wsuwasz do nagrzewającego się piekarnika. Kilkanaście minut później, bez porannej pracy są buły:) Może z tego ciasta tez wyjdzie, ale nie próbowałam. Ale pokażę przy pierwszej okazji te sprawdzone:)
renata
witaj Magda.dziękuje tobie z całego serca że jesteś!dzięki Tobie mój mąż zaczął gotować! w niedzielne poranki mamy cieplutkie bułeczki dziś jedliśmy na obiadek pyszną marchew po mazursku.a ja robiłam już ser i piekłam placek na sucho i wiele innych. jesteś skarbem! mąż wyprawił całą wigilię z twoich przepisów bo wszystko co masz jest pycha!!!! uwielbiam ciebie dziękuję że jesteś. pozdrawiam ciebie i całą rodzinkę całuski!!
MaGda
Cóż za przemiły komentarz! Dziękuję serdecznie za ciepłe słowa. Bardzo cieszę się, że przepisy się przydają oraz, że dania smakują! Cała Wigilia -to nobilitujące, serio:)
Zaglądajcie nadal, mam nadzieję, że będziecie częstymi gośćmi! Serdecznie zapraszam. Dziękuję za pozdrowienia i równie serdecznie pozdrawiam:) MaGda
Gattaca
Moja mistrzyni! Jesteś wielka, mogę stwierdzić że od ciebie nauczylam się wiecej niż od mojej mamy 🙂
Marta89
Napewno pyszne 😉 koniecznie musze zrobić :))
ps. Bułeczki z jabłkiem i cynamonem wyszły pyszne, synek sie zajadał choć był przeziębiony 🙂 Czekam na więcej przepisów 🙂
Pozdrawiam 🙂