Cinnamon rolls. Bułki cynamonowe z lukrem

z 101 komentarzy

Cinnamon Rolls. Cynamonowe bułki z lukrem

Puszyste, z cynamonem, o delikatnym maślanym posmaku…

Dzisiaj cinnamon rolls, czyli bułki cynamonowe z lukrem (lub bez). To bardzo proste bułeczki, które w zasadzie można zrobić z dowolnego niezbyt słodkiego ciasta drożdżowego. Dzisiejsze są tylko jedną z propozycji –ciasto jest pulchne, miękkie i delikatnie maślane, a cynamonowe wnętrze osładza bułeczkę, dodając jej finalnej nuty. Dla nas to zdecydowanie zamiennik ciasta czy coś do mleka/kawy/herbaty, bo na pierwsze śniadanie są jednak za słodkie. Ale już na drugie śniadanie do mleka są jak znalazł:)

Bułki cynamonowe są pyszne, proste do przygotowania, cieszą się dużym powodzeniem i znikają wyjątkowo szybko:) Może ktoś jeszcze skusi się na nie w ten weekend?

Składniki oraz szczegółowy przepis podaję poniżej:) Wypróbuj i podziel się Twoją opinią! A oto filmik jak zrobić cinnamon rolls, czyli cynamonowe bułeczki z lukrem:) Zapraszam do obejrzenia!

Cinnamon rolls. Bułki cynamonowe z lukrem

czas przygotowania: do 20 minut pracy własnej + czas wyrastania (ok. 40 minut) + czas pieczenia (ok. 25 minut)
/proporcje na 12 bułeczek jak na zdjęciu, ale w zależności od wielkości i kształtu blachy/naczynia ciasto można podzielić 9-12 części (szczegóły w przepisie)/

ciasto:

  • 1 szklanka (200 ml) gorącego mleka
  • 50 g masła (1/4 kostki)
  • 3 łyżki cukru
  • 20 g świeżych drożdży
    /nie piekłam z instant, ale na tę ilość maki brałabym 3/5 standardowej paczuszki 7 g/
  • 300 g mąki pszennej typ 500 lub 650
  •  1/4 łyżeczki soli
  • 1 całe jajko

posypka:

  • 4-5 łyżek cukru
  • 1-3 łyżeczki cynamonu
    (zależy jak cynamonowe mają być bułki; w prezentowanej wersji dałam 3 łyżeczki)
  • 2-3 łyżki masła (ja: 2 łyżki)

lukier
w zasadzie dowolny np.:

Do gorącego mleka dodaję masło –mieszam, aż się  rozpuści, a mleko przestygnie (będzie mniej więcej w temperaturze ciała). Idzie to dość szybko, bo masło roztapiając się, jednocześnie schładza mleko.

Do letniego (=jeszcze ciepłe, ale absolutnie nie gorące) mleka wsypuję cukier oraz wkruszam świeże drożdże. Dokładnie mieszam i odstawiam na bok, by drożdże lekko ruszyły, a sama odmierzam pozostałe składniki.

Do miski wsypuję mąkę, sól, po czym dodaję jajko i dolewam mleko z cukrem, masłem i drożdżami.

I dokładnie wyrabiam na miękkie, gładkie, elastyczne ciasto –można najpierw łyżka do połączenia składników, potem ręcznie lub mikserem o nakładach do ciasta drożdżowego. Ja zazwyczaj korzystam z miksera.
Ciasto ma być miękkie, więc jeśli „czuję”, że jest za twarde/sztywne, dolewam więcej mleka, jeśli za mokre/lejące, dosypuję trochę mąki, ale zazwyczaj nie trzeba nic dodawać.
WAŻNE: dobre wyrobienie ciasta gwarantuje pulchny wypiek, więc warto chwilę się nad tym pochylić. W moim przypadku (tj. mikserem) miksuję co najmniej kilka minut, ręcznie –nieco dłużej.

Wyrobione ciasto przekładam do miski, przykrywam i zostawiam do wyrośnięcia, aż podwoi objętość (30-60 minut w zależności od temperatury na zewnątrz tj. gdy cieplej, rośnie szybciej;)) By przyspieszyć wyrastanie, można np. wstawić przykryta miskę do rozgrzanego do 50 st. C piekarnika.

W czasie, gdy ciasto rośnie, wykładam papierem do pieczenia naczynie, w którym będę piec bułki. Ja biorę średnią blaszką, w której mieści się 12 bułeczek (3 rzędy po 4 bułki), ale naczynie może być dowolne także takie, gdzie zmieści się 10 bułek (2 rzędy po 5 bułek) lub 9 bułek (3 rzędy po 3 bułki). Wtedy po prostu kroję ciasto na tyle części, ile chcę mieć bułek –z tej ilości ciasta będzie to zazwyczaj od 9 większych do 12 mniejszych bułek.

Szykuję od razu także cynamonowy wkład: co naczynia wsypuję cukier oraz cynamon i dokładnie mieszam. I roztapiam masło: całkowicie (=jest płynne) lub nie do końca (=jest bardzo miękkie, półpłynne, idealne do smarowania). Roztopione, ale przestudzone już masło można wymieszać z cukrem i cynamonem, ja dodałam je osobno.

Wyrośnięte ciasto przekładam na stolnicę (ja zazwyczaj nie podsypuję mąką, bo ciasto się w zasadzie nie klei, ale jeśli podsypuję mąką, to naprawdę niedużo) i rozwałkowuję na grubość 1/2 cm, nadając ciastu kształt prostokąta. Smaruję masłem, posypuję obficie cynamonowym cukrem i zawijam ciasto w roladę. Następnie kroję ją na równe części (ślimaki) –tyle, ile chcę mieć bułek, u mnie: 12. Każdy zawijaniec układam w przygotowanej blasze, zachowując odstępy, bo będą rosły. Całość szczegółowo pokazuję na Gotuj.Skutecznie.Tv w filmiku dołączonym do przepisu.

Blachę wstawiam do zimnego piekarnika i rozgrzewam go z bułkami w środku do 180 st. C –czas pieczenia liczę od momentu, gdy piekarnik osiągnie tę temperaturę i od tej chwili piekę bułeczki przez 20-25 minut, a tak naprawdę do czasu, aż się upieką. Piekę na drugiej półce od dołu w funkcji grzanie góra-dół. Pod koniec można przykryć kawałkiem folii aluminiowej, by nie zrumieniły się za bardzo –ja zazwyczaj przykrywam na ostatnie 5 minut.

Upieczone wyjmuję z piekarnika, przekładam wraz z papierem, na którym się piekły na metalową kratkę-ruszt i zostawiam do ostygnięcia.

I gotowe:) Można je podawać polukrowane lub bez lukru.

Jeśli z lukrem, to szykuję go, kiedy bułeczki już ostygną. Ja najczęściej sięgam po jogurtowy: https://skutecznie.tv/2011/05/jak-zrobic-lukier-jogurtowy/ Polewam lukrem, zostawiam do zastygnięcia, po czym porcjuję i podaję:)

Doskonale smakują do mleka, ale oczywiście można je jeść tak, jak lubimy –do kawy, herbaty czy po prostu jako słodką przekąskę. Najlepsze są oczywiście na świeżo, ale smakują także następnego dnia.

Praktyczne wskazówki:

  • Część od razu po ostygnięciu można włożyć do woreczków i zamrozić. Lukruję po rozmrożeniu.
  • W podobny sposób piekę też bułeczki z przyprawą korzenną, z rodzynkami, owocami, dżemem, itp.

Smacznego:)

:: Spróbujesz? A może już po wszystkim i zajadasz się… ze smakiem:)?

Wyślij link do przepisu znajomym i/lub wpisz kilka słów w Komentarzach, dzieląc się Twoją opinią -dziękuję!

Jak zrobisz, proszę, oznacz danie tagiem #skutecznietv na INSTAGRAMIE! Chętnie na nie zerknę:)

eBooki i video inspiracje dla Ciebie

FB30Dni -Śniadania, Obiady, Kolacje - dostęp (okładka)
Domowe mięsa i wędliny - eBook (okładka)
SkutecznieTV (vol.2) - eBook (okładka)

Zobacz też



Skomentuj

101 komentarzy

  1. Dawid
    | Odpowiedz

    Bułeczki pyszne. Przepis nie prawidłowy. Następnym razem proszę wszystko odmierzyć przed napisaniem posta. Przepis nie polega na tym, że mamy kombinować ile ma być maki lub mleka. Bez sensu.

  2. Viola
    | Odpowiedz

    Bułki pycha ale musze sie przyłączyć do wielu opinii,ze przy 300g mąki ciasto jest bardzo lejące. Dodałam jeszcze 150g i dopiero bylo ok. Czyli na te ilość pozostałych składników ok 500g mąki będzie akurat.No ale efekt końcowy zrekompensował wszystko. MNIAMMMM.

  3. Magdalena
    | Odpowiedz

    Zrobiłam przedwczoraj bułeczki,wyszły przepyszne.Dzisiaj robię z podwójnej porcji na życzenie moich dzieci,tak bardzo im smakowały.Pozdrawiam.

  4. Monika
    | Odpowiedz

    przepyszne buleczki! mieciutkie i pachnace. Maz i synek zadowoleni :). Dziekuje za przepis!

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Cieszę się, że smakowały!

  5. ala
    | Odpowiedz

    Pani Magdo proszę o pomoc 🙁 Robię ciasto według podanego przepisu i wychodzi duuużo bardziej leiste, nie ma tak ładnej konsystencji jak u Pani (nie zbiera się tak ładnie, o dotknięciu palcem ciasta tak jak Pani nie mam co marzyć bo wszystko się klei), próbowałam robić już parę razy bułeczki i zawsze mam ten sam problem, kończy się na tym że podsypuje ciasto mąką (ok. 20 g więcej muszę wsypać żeby konsystencja była „mniej-więcej” podobna i żeby dało się ciasto wyjąć z naczynia) ale wtedy bułeczki po upieczeniu wychodzą twarde 🙁 jeśli chodzi o miksowanie to miksuję dość długo ok. 7-8 minut. Proszę o pomoc, gdzie tkwi błąd? Uwielbiam cynamonowe bułeczki i chciałabym mieć idealny i szybki przepis z którego bułeczki wychodzą zawsze pyszne i mięciutkie:)

  6. Joanna
    | Odpowiedz

    Pani Magdo,
    Dziękuję za super przepis. Łatwy w wykonaniu a bułeczki wychodzą pyszne i już sam ich zapach upaja. Tak się rozochociłam, że wg tego przepisu zrobiłam bułeczki z makiem zamiast cukru z cynamonem. Wykorzystałam kupną masę, dodałam tylko trochę siekanych orzechów. Makowe też wyszły pyszne chociaż następnym razem zrobię wcześniej masę makową wg Pani przepisu.
    Pozdrawiam serdecznie,
    Joanna

  7. iwona
    | Odpowiedz

    Właśnie upiekłam. Bułeczki wyszły rewelacyjne. Ja również dałam nieco więcej mąki, bo 400 g. Polecam. Przepis doskonale opisany i pokazany, więc nie ma problemu z przygotowaniem. Pozdrawiam

  8. Ola
    | Odpowiedz

    Bułeczki przepyszne, takie delikatne. Połowa już zjedzona. Tylko w przepisie jest błąd . Powinno być 500 gr mąki a nie 300g.

  9. Hanna
    | Odpowiedz

    Szkoda, że nie mogę wstawić fotek ;(
    Wczoraj upiekłam z podwójnej ilości produktów. Pycha ;)))

  10. Ilona
    | Odpowiedz

    Też użyłam szklanki 250 pojemności i musiałam podsypywać mąką.
    To moja kolejna przygoda drożdżowym ciastem, tym razem udana w 70% czyli jest postęp.
    Następnym razem robię z nutellą lub dżemem, teraz dodałam za mało cukru i wyszły mało słodkie. O lukrze też zapomniałam 🙂
    Robiłam w formie na mufiny i mi góra wyszły, jak grzybki.
    Ale, dzieci powiedziały „czekamy na kolejną partię”
    Ja swoje wypieki przechowuje w piekarniku, nie wiem dlaczego ale tylko tam nie tracą na jakości.
    Bardzo lubię Pani programy, są szybkie, wygodne i tak samo jak Pani lubię ułatwiać sobie życie w kuchni.

  11. Pati
    | Odpowiedz

    Świetny przepis! Wczoraj wypróbowałam. Bułeczki były mięciutkie, mega cynamonowe i znikały bardzo szybko ze stołu! Pani strona i przepisy są najlepsze. Zawsze wszystko mi wychodzi i cieszę się jak dziecko, a i oczywiście domownicy się cieszą 😀

  12. Natalia
    | Odpowiedz

    Przepis fajny, lepszy niż w mojej książce kucharskiej, ale rzeczywiście trzeba dodać trochę więcej mąki. Dzisiaj robiłam drugi raz, zawinęłam ciasto ściślej i jeszcze trochę rozciągnęłam przed krojeniem, dzięki czemu bułeczki wyszły mniejsze, piekły się tylko 15 minut i wyszły przepyszne, idealne do podania dla gości. Do cynamonu dodałam jeszcze kandyzowaną skórkę z pomarańczy i rodzynki, a na drugiej części rozdrobnione orzeszki ziemne z cukrem. Obie wersje rewelacyjne.

  13. Alo
    | Odpowiedz

    Robiłam dwa razy i po upieczeniu najlepsze takie prosto z pieca bo na drugi dzień twardnieje ciasto i tak zawsze mam przy kazdych drozdzowych wypiekach ze na drugi dzien ciasto twarde 🙁 nie wiem dlaczego czy tak juz po prostu jest? i tak jak wyzej z podanego przepisu wychodzi mi bardzo rzadkie ciasto i zawsze daje duzo wiecej maki co nie zmienia faktu ze przepis kazdy chwali i buleczki pyszne 🙂 dziekuje!

  14. Ewa
    | Odpowiedz

    Zaraz bede piec trzeci raz !! Super przepis !! Troszke wiecej maki musze dawac,ale i tak wychodza pyszne ! Mieszkam w Grecji,wiec mze troche inna make mamy i dlatego dodaje wiecej. Ja robie je z nutella ,z dwoch porcji,a i tak znikaja do wieczora. Pozdrawiam. 😀

    • monia
      | Odpowiedz

      zdecydowanie maki za malo w przepisie ciasto sie klei trzeba dac znacznie wiecej:);oooooo

  15. Justyna
    | Odpowiedz

    Wlasnie sie pieka, zrobilam z makiem 🙂

    • Justyna
      | Odpowiedz

      Sa genialne, z maczkiem wyszly obledne 🙂

  16. Cecylia
    | Odpowiedz

    robilam te bułeczki cynamonowe wyszły przepyszne nawet nie myslałam ze takie wyjda superowe naprawde warte zrobienia pycha polecam

  17. Anna
    | Odpowiedz

    Witam Pani Magdo. Ja mam pytanie bardziej „techniczne” – 300 g mąki ile to będzie w przeliczeniu na szklanki ???

  18. Alina
    | Odpowiedz

    Witam Pani MaGdo,

    tydzień temu upiekłam te bułeczki i były pyszne. Poszły do brzuszków błyskawicznie. Troszkę dosypałam mąki bo było mi łatwiej obrabiać ciasto (użyłam miksera).
    Dziś piekę ponownie :-).

    Dziekuję i pozdrawiam

  19. ania
    | Odpowiedz

    jakby mogla Pani napisac ile gram dac na te buleczki drozdzy instant?

  20. Ania
    | Odpowiedz

    Odświeżam komentarze 🙂 C U D N E! Nie dość ze przepięknie wyglądają,to ciasto jest tak delikatne, mmmmm mniam. Oj ślinka mi leci jak pomyślę o moim ostatnim wypieku. Ciasto podzieliłam na 1/2 i były również pizzerinki. Jedna uwaga, bułeczki były tak dobre, ze postanowiłam 2 odłożyć na następny dzień – lepiej jeść jeszcze cieplutkie i za dwóch w ten sam dzień 🙂

  21. Iwona
    | Odpowiedz

    Witam.
    Zrobiłam bułeczki, ale niestety wyszły twarde:-( Czy powodem może być zbyt duża ilość mąki? czy może za cienkie ciasto? Ps. jakiej mąki użyła Pani w przepisie (jaki Typ). Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.

  22. janina
    | Odpowiedz

    Bułeczki są pyszne, warto spróbować.Dziękuję za wspaniałe przepisy

  23. arleta
    | Odpowiedz

    Te bułeczki są fantastyczne, przypominają w smaku drożdżówki „cynamonki” z dziecinnych lat. Musiałam dodać trochę więcej mąki bo ciasto „odmówiło” współpracy 🙂

  24. Gosia
    | Odpowiedz

    wspaniale !

    Dziekuje Ci za przepisy na buleczki drozdzowe i chalke – mieszkam poza Polska i bardzo tesknilam za smakiem dobrego ciasta drozdzowego a to z polskiego sklepu niestety to nie bylo „To”

    Buleczki wyszly super i chalka tez ! Niebo z gebie ! nawet moja 2 letnia coreczka sie nimi zajada a ciezko ja na cos nowego namowic

    Dziekuje i polecam wszystkim !

  25. Sylwia
    | Odpowiedz

    Pani Magdo, właśnie zrobiłam bułeczki z tego przepisu- wyszły wyśmienite.
    Pozdrawiam serdecznie i czekam na kolejne proste, smaczne i szybkie w przygotowaniu danie 🙂

  26. Marta
    | Odpowiedz

    Kolejny wypiek z Pani przepisu wyszedł idealny 🙂
    W końcu polubiłam się z ciastem drożdżowym:)

  27. Gosia
    | Odpowiedz

    Ja juz wiem gdzie tkwi problem z za luznym ciastem. Pani Magdo, Pani szklanka ma 200 ml a nie 250 – i nie dodala Pani calej objetosci swojej szklanki tylko okolo 4/5. Moje cynamonki juz w piekarniku 🙂 cierpie obecnie na slinotok i nie moge przestac 🙂 Dzieki za super przepisy!!!

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Ojej, ale ja i piszę, i mówię, że szklanka ma 200 ml. Może to rzeczywiście jest wyjaśnienie dla kilku osób, którym ciasto wyszło za rzadkie:( Cieszę się, że się udały!

  28. lidka
    | Odpowiedz

    A dla mnie klapa, za dużo mleka jak na taką ilość mąki, ciasto było rzadkie i ciągle trza było podsypywać mąką. Kiedys też robiłam makowiec roladę i też wielka klapa, był w niej patent aby skóra nie odchodziła od nadzienia i co???Przy krojeniu wszystko się rozwalało a skórka górna cała odchodziła.

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Hmmm, klapa, bo trzeba było podsypywać i po dosypaniu za dużej ilości nie wyszło czy jeszcze jakiś inny powód? Bo jeśli podsypywanie, to już odpowiadam: ciasto MA być miękkie i może sprawiać wrażenie, że jest ZA miękkie, ale jak piszę i mówię -i tu cytat: „dobre wyrobienie ciasta gwarantuje pulchny wypiek, więc warto chwilę się nad tym pochylić. W moim przypadku (tj. mikserem) miksuję co najmniej kilka minut, ręcznie –nieco dłużej.” Mikser jest dla mnie o wiele lepszy, bo idzie to sprawniej i szybciej, gdy ręcznie 1) całość trwa dłużej i 2) wrażenie „miękkości” jest większe, bo dotykasz ciasta ręką:) Ale można ręcznie, jak najbardziej. Co do podsypywania: trochę mąki więcej niż w przepisie można dać, bo maki są różne, ale NIE drastycznie więcej:( Potem ciasto ma wyrastać, a po wyrastaniu konsystencja jest już przyjazna do obróbki (patrz: film). Wszystko dokładnie omawiam i pokazuję każdy krok i poza kamerą nic nie robię inaczej (bo po co?). Widać zatem, ze wychodzi, a wypiek jest pulchny (BO miękkie i dobrze wyrobione ciasto; a za dużo maki psuje efekt).
      Co do makowca/strucli/rolady: zaprezentowałam tam patent, który u mnie i u wielu osób się sprawdza, ale to był przepis na makowiec, a nie na nieodpadanie skórki:) Czasem komuś się nie uda, nie oznacza to jednak, że strucla jest klapą. Smakuje i znika szybko, tyle, że skórka odpada, no cóż, mojej mamie też się to czasem zdarza (mi też, żeby nie było;)) i nie wpływa to na smak makowca. Nie do końca rozumiem zatem komentarz:( Stosując trik z drożdżami w maku minimalizujesz prawdopodobieństwo, że mak się skurczy i skorka będzie odpadać. Jeśli robiłaś to po raz pierwszy, to może kolejnym razem się uda? Trzeba próbować różnych podejść, ale z doświadczenia podpowiem, że przy drożdżowym cieście najważniejszy jest luz;) Bez stresu, spokojnie zrobić ciasto, a jak nie wyjdzie? To co:) Zrobię z niego np. bajaderkę. Potem dobrze wyrobić, poczekać aż wyrośnie i ze spokojem upiec. Wtedy wychodzi najlepiej. Nie ma się co napinać. Mam nadzieję, że nie uraziłam tym komentarzem, ale opisuję po prostu szczerze moje podejście do tematu. Bo wg mnie to, że skórka w strucli opadnie, mimo zastosowanego triku, to nie jest żadna klapa, bo jednak upiekłam ciasto, następnym razem zrobię to lepiej, a ciasto w smaku nic traci.

  29. lidka
    | Odpowiedz

    Witam, w przepisie jest jedna szklanka mleka na 300g mąki plus cukier , masło, za chiny nie mogłam zagnieść ciasta, stale było luźne i luźne, dosypywałam męki i i po długim czasie wyrabiania ręcznego, ciasto się związała, ale chyba nie będzie takie jak powinno.Czy nie za dużo jest tego mleka co do mąki????Czuję że wyją mi żadne te bułeczki.Jestem zła bo kolejny przepis z tej strony jest średni.Na święta robiłam makowiec zawijany z patentem aby skóra nie odchodziła od nadzienia itd, i co popękał mi z boku a przy krojeniu cała skóra odchodziła od ciasta.Dodam tylko że wszystko robię dokładnie, ściśle trzymając się przepisu.

  30. MałgosiaK
    | Odpowiedz

    Przepyszne – nic dodać nic ująć ! Dziękuje Pani Magdo!

  31. Gosia.
    | Odpowiedz

    Nie wiem dlaczego, ale od razu polubiłam Pani blog, super przepisy. Prostota i pychota w jednym. Pozdrawiam.

  32. Justyna
    | Odpowiedz

    Uwielbiam Twoją stronę, zaglądam tutaj co najmniej 2 razy dziennie z ciekawości czy dodała Pani kolejne proste, smaczne i szybkie w przygotowaniu danie 🙂 uwielbiam oglądać Pani filmiki. Jest Pani dla mnie najlepszą blogerka kulinarną! Robi Pani to co Pani kocha i to widać, niech Pani nonigdy nie przestaje !

  33. kasia biegaczka
    | Odpowiedz

    Bulki pychotka powidla nie wyciekly ciasto delikatne;)w Twojej wersi z maslem niebo w gebie,napewno przepis trafi do naszych ulubionych.

  34. Bogusia
    | Odpowiedz

    Nie wiem czy ja miałam tylko taki problem? Ciasto po wymieszaniu składników wg podanych proporcji wyszło tak klejące, że za nic nie chciało zejść z rąk….. musiałam dosypać dość sporo, bo ok. 80-100 g mąki by wyszło plastyczne i sprężyste jak u Pani…. Zdziwiło mnie to, więc poszukałam innych przepisów na ciasto drożdżowe i przy tych samych proporcjach mąki i innych składników mleka dodaje się mniej bo ok. 120 ml…. Mam pytanie: czy w przepisie na pewno podana jest dobra ilość mleka?
    Poza tym bułeczki wyszły przepyszne:) od razu zjadłam 3 naraz i mój mąż też:)

    • Anna
      | Odpowiedz

      Ja mialam identyczny problem. Moze to wina maki.

      Pani Magdo z czego moze to wynikac?

    • Justyna
      | Odpowiedz

      Ja miałam tak samo 🙂 dodałam po prostu więcej mąki i wyszły niesamowite 🙂 jako że u nas wszyscy uwielbiają cynamon, zniknęły w jedno popołudnie 🙂

      • Kasia
        | Odpowiedz

        Dziewczyny ja teżmiałam ten sam kłopot. Dosypałam sporo więcej, nie wiem dokladnie ile ale ciasto według proporcji p.Magdy było lejące. Finalnie wyszły pyszne. Dziekuje i polecam przepis

        • Kinga
          | Odpowiedz

          U mnie to samo. Zrobiłam je już 2 x i za każdym razem ciasto wyszło bardzo rzadkie, następnym razem dam 150 ml mleka i zobaczymy. Moja rodzina je pokochała, więc na pewno będą pojawiać się często 🙂

    • Gosia
      | Odpowiedz

      Wczoraj robiłam zgodnie z przepisem (dokładnie odmierzyłam miarką), ciasto wyszło bardzo lepkie i rozlazłe. Nie umiem piec i załamuje mnie, kiedy ciasto nie wychodzi (a wg. podanego przepisu powinno – tyle czasu na marne 🙁 ).
      Nie zrażam się jednak i następnym razem dodam mniej mleka. 150ml powinno być dobrze?? Mam nadzieję, że kiedyś wyjdą mi tak, jak Pani Magdzie.

      • MaGda
        | Odpowiedz

        Powinno być dobrze. Ale zapytam: a jak wyrabiane: ręcznie czy mikserem? Bo po dłuższym wyrabianiu ciasto jest przyjaźniejsze w obróbce i już nie aż tak lepkie jak na początku (stąd ja np. wolę mikser).

  35. anna
    | Odpowiedz

    Moje bułeczki właśnie wyjelam z piekarnika.Miałam trochę problemu z ciastem (po wyrosnięciu było bardzo luźne) ale ostatecznie wyszły pycha. Mniam mniam palce lizac!

  36. Jadwiga
    | Odpowiedz

    Właśnie zajadamy się bułeczkami a ja, taka przeciwniczka cynamonu pokochałam go w tym wypieku bez reszty. Jeśli napiszę że to strzał w dziesiątkę to będzie to co oddaje smak i zapach. Rewelacyjne. Dziękuję.

  37. wiktoria
    | Odpowiedz

    Pychhaaa.!! Poszły błyskawicznie! Dziękuję!

  38. kasia biegaczka
    | Odpowiedz

    PANI MAGDO supet przepis,JUTRO MAZ BEDZIE ROBIL BULKI CHCEMY POSMAROWAC CIASTO POWIDLAMI LUB DZEMEM ARONIOWYM Z JABLKAMI ?CZY CIASTO NIE ZROBI SIE WILGNE?DZEMY MAM GESTE.MOze polowe zrobimy z dzemem a polowe z cukrem dla pewnosci:) pozdrawiam

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Z dżemem jest pycha -racja, że wiele zależy od dżemu, ale gęsty powinien być ok. Ja chyba zresztą tak zrobiłabym i tak, i tak -dla porównania, by wybrać na przyszłość ulubioną wersję:)

  39. Ewa
    | Odpowiedz

    Jesteś wspaniałą osobą dużo rzeczy się od Ciebie nauczyłam mimo że mam już trochę lat. Bardzo Ci dziękuję.Cieplutko pozdrawiam.

  40. ela
    | Odpowiedz

    pychota, bułeczki są wspaniałe, aby cynamon z cukrem się nie rozsypywał pomieszałam go z masłem i posmarowałam ciasto.
    Wszystkiego dobrego w Nowym Roku dla najlepszej blogerki kulinarnej.

  41. Justyna
    | Odpowiedz

    Podziel się (choćby na priv) jakiej mąki używasz do ciast drożdżowych – tak dokładnie z „imienia i nazwiska”. Różne rzeczy gotuje, piekę w kuchni. Nie jestem jakimś kulinarnym beztalenciem ale nie potrafię zrobić niczego z ciasta drożdżowego.

    Dziękuję
    Justyna

  42. Grześ
    | Odpowiedz

    Witam. Zrobiłem (z moimi córkami 7 i 8 lat:) )Twoje bułeczki- wyszły super pyszne.
    Dziś wieczorem zrobimy 2 porcje: jedne z cynamonem a drugie spróbujemy z białym serem.
    Pozdrawiam i czekamy na kolejne przepisy.

  43. Monika
    | Odpowiedz

    Zrobiłam dzisiaj te bułeczki, połowę z cynamonem, a połowę z białym serem z odrobiną jogurtu i cukrem (na warstwie masła). Te z cynamonem wyszły dokładnie takie, jak na filmiku, natomiast te z twarogiem mają pomiędzy sąsiednimi warstwami ciasta szpary i są takie dziurawe. Z czego to może wynikać?
    I jeszcze jedno pytanie mam: czy w wersji z dżemem też smarować ciasto masłem, czy wystarczy sam dżem? I czym obłożyć ciasto w wersji rodzynkowej lub owocowej – masłem, cukrem i rodzynkami/owocami? Będę wdzięczna za odpowiedź.
    Przepisy są super, mój ulubiony blog 🙂
    Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)))

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Oj, ile pytań:) No to po kolei:
      – twaróg się skurczył, stąd te szpary
      – w wersji z dżemem można smarować masłem, ja jednak nigdy nie smaruję, wystarcza nam sam dżem
      – w wersji z owocami/rodzynkami daję tylko owoce/rodzynki, one „wrastają” w ciasto (czasem wychodzą na zew.) i są integralną częścią bułeczek, w tej wersji też już nie smaruję masłem, choć pewnie można
      Cieszę się, że przepisy się podobają i oczywiście zapraszam do częstych odwiedzin;)
      Pozdrawiam,
      MaGda

      • Monika
        | Odpowiedz

        Ale jesteś szybka w odpowiadaniu 🙂
        Właśnie jestem po degustacji pierwszych bułeczek, bo wystygły. Przepyszne! I jedne, i drugie 🙂 Teraz przetestuję inne wersje, zgodnie z Twoimi wskazówkami.
        A na obiad miałam dzisiaj pieczonego kurczaka w marynacie ostro-słodkiej, oczywiście wg Twojego przepisu. Palce lizać 🙂
        Wielkie dzięki :))

  44. Justyna
    | Odpowiedz

    Właśnie zaczęłam żałować, że jestem na diecie….. 🙁 Muszą być przepyszne….

  45. FA,,CETT
    | Odpowiedz

    Witam. Trafiłem tutaj szukając przepisów na domowe konserwy, jutro będę robił 🙂 A podobne bułeczki z różnymi eksperymentalnymi nadzieniami udało mi się zrobić kilkakrotnie, łatwe i do kawy rewelacyjne.
    Pozdrawiam FA,CETT

  46. Ewa
    | Odpowiedz

    Dzień dobry Pani Magdo, dziękuję, pyłeczki przepyszne. Zresztą jak wszystkie przepisy Pani, które z których do tej pory korzystałam. Pozdrawiam, Fanka Pani Smaków i Pani Pracy.

  47. Tenia
    | Odpowiedz

    Pani Magdo ,następnym razem proszę spróbować z ciastem filo,a do mieszanki cynamonowej dodać jeszcze orzechy utłuczone.Po upieczeniu polać syropem cytrynowym z miodem. Pycha ,palce lizać.

    • MaGda
      | Odpowiedz

      z opisu widzę to coś zupełnie innego, ale brzmi WYJĄTKOWO smacznie -spróbuję kiedyś na pewno;) dziękuję!

  48. Ala
    | Odpowiedz

    Pani Magdo
    Chcę zrobić szynkę podlewaną sokiem jabłkowym i jabłkami
    Mam własnej roboty sok winogronowy chyba będzie też dobrze?

    Za wszystkie przepisy dziękuję
    Codziennie wchodzę na Pani bloga i patrzę co jest nowego
    Dzięki Pani stałam się dobrą kucharką. Tak mówią domownicy. Wiem że to Pani zasługa.

  49. majka
    | Odpowiedz

    Zrobione zjedzone wypada podziekowac:)

    • MaGda
      | Odpowiedz

      Mam nadzieję, że smakowały:) Cieszę się, że przepis się spodobał i został wykorzystany!

  50. anna
    | Odpowiedz

    madziu polec jakies nadzienie serowe lub budyniowe do buleczek te upieczone i zjedzone pozdrawiam cie goraco