Jak przygotować skrzydełka do pieczenia

z 2 komentarze

Jak przygotować skrzydełka do pieczenia

Skrzydełka to fajna i szybka do przyrządzenia przekąska na kolację, spotkanie z przyjaciółmi, wieczór na tarasie przy piwku, dobrym winie czy wreszcie na przyjęcie dla dzieci. Są bardzo uniwersalne i w zależności od sposobu doprawienia oraz dodatków z łatwością zmieniają swoje kulinarne oblicze:)

Dzisiaj sposób na szybkie i sprawne przygotowanie ich do pieczenia, grillowania, smażenia… Dzięki odpowiedniemu nacięciu mięso ma szansę równomiernie przejść przyprawami oraz ładnie prezentuje się na talerzu po upieczeniu;)

Jak przygotować skrzydełka do pieczenia

  • skrzydełka drobiowe -ilość dowolna;)
  • duży, ostry nóż
  • deska do krojenia;)

Przygotowanie skrzydełek do pieczenia polega na tym, że mięso myję i osuszam, a następnie odpowiednio je kroję i nacinam tak, by skrzydełka miały szansę równomiernie przejść przyprawami.

Każde skrzydełko składa się z trzech części: grubszej/mięsistej zewnętrznej, środkowej oraz kościstej/bez mięsa zewnętrznej.

Odcinam tę najcieńszą końcówkę, praktycznie bez mięsa, gdzie jest tylko skóra i kości, a zostawiam dwie części bardziej mięsiste tj. środkową oraz grubszą;)

Część najbardziej mięsistą, tę grubszą „pałkę” na jednej kości zostawiam bez krojenia. Część środkowa natomiast ma dwie kości –wbijam pomiędzy nie nóż, przebijając mięso na wylot. Skrzydełko ma zostać 1 kawałkiem (teraz już 2-częściowym), tyle, że środkowa część ma mieć dziurę w mięsie. Szczegółowo pokazuję to na Gotuj.Skutecznie.Tv w filmiku dołączonym do tego opisu;)

I tak przygotowane skrzydełka można teraz doprawiać wg własnych upodobań:) Np. posypać i natrzeć dowolnymi, ulubionymi przyprawami, marynatą, bejcą –po prostu doprawić w dowolny ulubiony sposób i zostawić na jakiś czas pod przykryciem w lodówce.

Sprawdzone sposoby na skrzydełka będę co jakiś czas pokazywała na blogu, bo bardzo lubię tę mięsną przekąskę. I od razu dodam, że wbrew potocznej opinii wcale nie uważam, że jest na nich mało mięsa. Spróbujcie;)

Szczegóły w krótkim filmiku -zapraszam do obejrzenia:

Jak zrobisz, proszę, oznacz danie tagiem #skutecznietv na INSTAGRAMIE! Chętnie na nie zerknę:)

eBooki i video inspiracje dla Ciebie

FB30Dni -Śniadania, Obiady, Kolacje - dostęp (okładka)
Domowe mięsa i wędliny - eBook (okładka)
SkutecznieTV (vol.2) - eBook (okładka)

Zobacz teżSkomentuj

2 Komentarze

  1. […] A drugi mój ulubiony sposób szykowania skrzydełek do pieczenia prezentuję w tym wpisie: http://gotuj.skutecznie.tv/2013/04/jak-przygotowac-skrzydelka-do-pieczenia/ (opis + […]

  2. […] Każde skrzydełko składa się z trzech części: grubszej/mięsistej zewnętrznej, środkowej oraz kościstej/bez mięsa zewnętrznej. Odcinam tę najcieńszą bez mięsa, gdzie jest tylko skóra i kości, a zostawiam dwie części bardziej mięsiste tj. środkową oraz grubszą;) Część najbardziej mięsistą, tę grubszą (na jednej kości) zostawiam bez krojenia. Część środkowa natomiast ma dwie kości –wbijam pomiędzy nie nóż, przebijając mięso na wylot. Skrzydełko ma zostać 1 kawałkiem (teraz już 2-częściowym), tyle, że środkowa część ma mieć dziurę w mięsie. Szczegółowo pokazuję to tutaj: http://gotuj.skutecznie.tv/2013/04/jak-przygotowac-skrzydelka-do-pieczenia […]