Orkiszowe naleśniki z wątrobianką i sałatą

z Brak komentarzy

Orkiszowe naleśniki z wątrobianką i sałatą

Zapraszam na orkiszowe naleśniki z wątrobianką i sałatą. Tak naprawdę to mogą być dowolne ulubione naleśniki –w prezentowanej wersji z mąki orkiszowej, ale sprawdzą się każde ulubione, które są na tyle elastyczne, by zawijać w nie farsz. Kilka propozycji z linkami wypisałam w przepisie poniżej –to sprawdzone przepisy i śmiało można korzystać, jeśli nie macie swojego ulubionego przepisu.

Wątrobianka, jaką proponuję w roli farszu do naleśników z wątrobianką jest domowa, z masłem i cebulką i właściwie można rzec, że jest napakowana wartościami odżywczymi;) Przepisu nie będę tu powielać, bo precyzyjnie omówiłam go w osobnym wpisie: https://skutecznie.tv/2019/05/domowa-watrobianka/ Jest naprawdę pyszna! Można ją jeść łyżeczką, bez żadnych dodatków –uwielbiam!

Orkiszowe naleśniki z wątrobianką i sałatą

Prócz smaku to po prostu multiwitamina, dostarczająca do organizmu mnóstwo, naprawdę mnóstwo cennych wartości odżywczych. Wątróbkę warto jeść przynajmniej raz w miesiącu, a w tej wersji jest po prostu niezwykle smaczna –smakuje nawet wybrednym dzieciom (tych większych niejadków trzeba z początku trochę przekonać, ale gdy skosztują, to przestają protestować: uparciuchy będą jeść i nie przyznają racji, mniejsze uparciuchy powiedzą „noooo, może być” –tak przynajmniej było wśród osób nielubiących wątróbki, które do tej pory częstowałam).

Takie naleśniki z wątrobianką smakują i na ciepło (jak w filmie), i na zimno (po przechowaniu w lodówce np. w roli przekąski na później), i są banalnie proste. Serdecznie zapraszam;)

Składniki oraz szczegółowy przepis podaję poniżej. Wypróbuj i podziel się Twoją opinią! A oto krótki filmik jak zrobić orkiszowe naleśniki z wątrobianką i sałatą:) Zapraszam do obejrzenia! Video przepis na moim kanale YT tutaj: Orkiszowe naleśniki z wątrobianką i sałatą

Orkiszowe naleśniki z wątrobianką i sałatą

czas przygotowania: do 30 minut
/dla 2-4 osób/

Skoro naleśniki z wątrobianką, to najpierw smażę naleśniki –wg dowolnego sprawdzonego przepisu. W prezentowanej wersji: orkiszowe, robione wg tego przepisu (tylko podmieniłam mąkę na orkiszową): https://skutecznie.tv/2010/12/nalesniki-pelnoziarniste-na-sniadanie-i-nie-tylko

To mogą być naleśniki z mąki pszennej, pełnoziarnistej, orkiszowej, ryżowej czy inne jakie lubicie lub na jakie macie ochotę –kilka sprawdzonych przepisów, w tym bezglutenowych wstawiłam w sekcji powyżej. Jeśli smażę na bieżąco to, aby przyspieszyć proces smażę na 2 patelniach naprzemiennie. Naleśniki spokojnie można usmażyć na jednej patelni, ze spokojem, także poprzedniego dnia i nadziewać na zimno (po nadzianiu farszem możne je szybko podsmażyć lub opiec beztłuszczowo i podać na gorąco lub zjeść na zimno właśnie, bo i tak smakują bardzo dobrze).

Wątrobiankę wyjmuję z lodówki i lekko podgrzewam (np. na niezbyt gorącej patelni) tak, by była mazista. Jeśli robiona na świeżo (już przestygła, ale jest jeszcze przed wstawieniem do lodówki, to nie trzeba podgrzewać, jest smarowna).

Sałatę rzymską, dzielę na liście, myję, osuszam, wykrawam łodygę, biorąc samą tylko elastyczną i zieloną część liści…  te twardsze części wyrzucam, miękkie liście zostawiam…

Naleśnik smaruję wątrobianką (1-2 łyżki), dokładam sałatę i wybrane dodatki –w prezentowanej wersji różne sosy (np. ajwar, pasta z bakłażana i oliwy, sos tatarski, sriracha, musztarda). Możnatez dołożyć pokrojone w słupki surowe warzywa (np. papryka, ogórek, seler naciowy) lub kiszony ogórek.

Orkiszowe naleśniki z wątrobianką i sałatą

Składam naleśnik nad nadzieniem, po czym ściśle roluję, zwijając w rulon. Przekrawam ukośnie na pół i układam na talerzu. Powtarzam z kolejnymi naleśnikami, zmieniając dodatki według uznania.

Jeśli chodzi o sposób zwijania, to w prezentowanej wersji stawiam na rulony, ale spokojnie można składać inaczej np. w paszteciki/krokiety, trójkąty, itp.

Orkiszowe naleśniki z wątrobianką i sałatą

Podaję lekko ciepłe (gorący naleśnik, nieschłodzona wątrobianka) lub na zimno, ale za to z gorącym napojem w kubku obok (zupa typu barszcz, rosół lub np. herbata) oraz z ulubionymi dodatkami np. z surówką, sałatką czy zimnymi sosami.

Można faszerować na zimno i podgrzać na końcu –w tym przypadku układam w naczyniu żaroodpornym i krótko podgrzewam w piekarniku lub sięgam po patelnię i:

  • można opiec beztłuszczowo tj. położyć na mocno rozgrzanej suchej patelni i trzymać po 2-3 minuty z każdej strony lub
  • podsmażyć na niewielkiej ilości tłuszczu np. masła klarowanego, oleju kokosowego lub innego, na którym lubicie smażyć.

Smacznego:)

:: Spróbujesz? A może już po wszystkim i zajadasz się… ze smakiem:)?

Wyślij link do przepisu znajomym i/lub wpisz kilka słów w Komentarzach, dzieląc się Twoją opinią -dziękuję!v

Jak zrobisz, proszę, oznacz danie tagiem #skutecznietv na INSTAGRAMIE! Chętnie na nie zerknę:)

eBooki i video inspiracje dla Ciebie

FB30Dni -Śniadania, Obiady, Kolacje - dostęp (okładka)
Domowe mięsa i wędliny - eBook (okładka)
SkutecznieTV (vol.2) - eBook (okładka)

Zobacz też



Skomentuj